EKBER İsim Raporu:

EKBER Adının Yaygınlığı

EKBER Türkiye'de en çok kullanılan 1590. isim (... 1588. efser, 1589. eftale, 1590. ekber, 1591. eksal, 1592. elen, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı EKBER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

EKBER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 22:53 itibariyle yaklaşık 2,704 kişinin isminin EKBER olduğu ve EKBER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

EKBER isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda EKBER yaşadığını tahmin ediyoruz.

EKBER Türkiye'nin en yaygın 1590. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1590. ad ise Susanna ismi. EKBER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1588. Reese 1589. Tricia 1590. Susanna 1591. Serge 1592. Madeleine isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

EKBER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde EKBER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde EKBER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde EKBER İsminin Yazılışı:

.-.--.....-.

Denizcilik Alfabesinde EKBER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

EKBER İsminin Barkod Yazılışı:

EKBER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(EKBER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

EKBER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ EKBER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (kber) göre ekber ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ber) göre ekber ile Uyumlu İsimler :

eşber dilber amber muteber

Son 2 harfine (er) göre ekber ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker önder taner tamer ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser güler hacer cafer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener türker iskender güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilter şener cevher tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer cenker ejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser göçer süer gürler göker lider mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülender gülfer gülter gülver gülümser

BAŞ HARFLERİ EKBER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ekbe) göre EKBER ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ekb) göre EKBER ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ek) göre EKBER ile Uyumlu İsimler :

ekrem ekin eksal ekip

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ EKBER İLE UYUMLU İSİMLER:

'ek' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

'e' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

ender eser enver emir ebubekir eşber ejder elifnur efser ergüler elnur emür ensar erdener

EKBER isminin Anlamı

EKBER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size EKBER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "EKBER + Anlam" veya "EKBER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
EKBER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

EKBER adını oluşturan E, K, B, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 49:

E
K
B
E
R
TOPLAM
6
14
2
6
21
49

EKBER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 263. halide, 264. akman, 265. ekber, 266. ekin, 267. erem, ... Toplam 25 ismin aritmetik toplamı 49 (Binde 10.11 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

emre alev alican aslı gül halide akman ekin erem fatma fecri bilek medih mehdi selda sıla sacide abidin aşkı gokce berke ferdağ medar saki