DİLER İsim Raporu:

DİLER Adının Yaygınlığı

DİLER Türkiye'de en çok kullanılan 2068. isim (... 2066. duyguhan, 2067. dilbirin, 2068. diler, 2069. düriye, 2070. dövran, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı DİLER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

DİLER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 13:01 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin DİLER olduğu ve DİLER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

DİLER adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 494 DİLER yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada DİLER sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

DİLER Türkiye'nin en yaygın 2068. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2068. ad ise Piotr ismi. DİLER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2066. Bogdan 2067. Noreen 2068. Piotr 2069. Hazel 2070. Sayed isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

DİLER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde DİLER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde DİLER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde DİLER İsminin Yazılışı:

-.....-....-.

Denizcilik Alfabesinde DİLER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

DİLER İsminin Barkod Yazılışı:

DİLER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(DİLER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

DİLER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

hakdiler

SON HARFLERİ DİLER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (iler) göre diler ile Uyumlu İsimler :

çiler

Son 3 harfine (ler) göre diler ile Uyumlu İsimler :

güler gürler ergüler üçler

Son 2 harfine (er) göre diler ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker önder taner tamer ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser hacer cafer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener türker iskender güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilter şener cevher tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer eşber cenker dilber ejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer mukadder sever artuner aşer efser ekber göçer süer göker lider mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver amber bavver bener berker candeğer değer erdener gazanfer güher gülender gülfer gülter gülver gülümser

BAŞ HARFLERİ DİLER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (dile) göre DİLER ile Uyumlu İsimler :

dilek

İlk 3 harfine (dil) göre DİLER ile Uyumlu İsimler :

dilara dilşad dilaver dilşat dilan dilruba dilay dilber dilcan dilhan dila dilge dilivan dilbirin

İlk 2 harfine (di) göre DİLER ile Uyumlu İsimler :

didem dinçer dicle dinçay diğdem didar dijle diren direnç diba diyar

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ DİLER İLE UYUMLU İSİMLER:

'di' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

dinçer dilaver dilber

'd' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

dündar demir dönger damlanur değer dengir didar diyar

DİLER isminin Anlamı

DİLER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size DİLER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "DİLER + Anlam" veya "DİLER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
DİLER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

DİLER adını oluşturan D, İ, L, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 59:

D
İ
L
E
R
TOPLAM
5
12
15
6
21
59

DİLER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 603. ataol, 604. boran, 605. diler, 606. ercin, 607. fetih, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 59 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

melih ünal rafet almıla asude bayhan bengü efsane eftale egemen meral erdil erkan fethi nigar süha hanifi heval ışık latif lider sait meriç namık peri saadet seçil vahap ilkan ishak akalın ataol boran ercin fetih nasif özde