IŞIK İsim Raporu:

IŞIK Adının Yaygınlığı

IŞIK Türkiye'de en çok kullanılan 458. isim (... 456. süha, 457. hayati, 458. ışık, 459. kader, 460. sedef, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,103 kişiden birinin adı IŞIK ve ismin yaygınlık oranı binde 0.48.

IŞIK adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 16:47 itibariyle yaklaşık 43,281 kişinin isminin IŞIK olduğu ve IŞIK isimli kişi sayısının her yıl ortalama 571 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

IŞIK isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda IŞIK yaşadığını tahmin ediyoruz.

IŞIK Türkiye'nin en yaygın 458. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 458. ad ise Kerry ismi. IŞIK adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 456. Ward 457. Kathy 458. Kerry 459. Loren 460. Troy isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

IŞIK isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde IŞIK İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde IŞIK İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde IŞIK İsminin Yazılışı:

.......-.-

Denizcilik Alfabesinde IŞIK İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

IŞIK İsminin Barkod Yazılışı:

IŞIK ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(IŞIK adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

IŞIK KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ IŞIK İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (şık) göre ışık ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ık) göre ışık ile Uyumlu İsimler :

tarık sadık namık sıddık

BAŞ HARFLERİ IŞIK İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ışı) göre IŞIK ile Uyumlu İsimler :

ışıl ışın ışılay ışıltan

İlk 2 harfine (ış) göre IŞIK ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ IŞIK İLE UYUMLU İSİMLER:

'ı' ile başlayıp 'k' ile Biten İsimler :

ırmak

IŞIK isminin Anlamı

IŞIK Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size IŞIK isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "IŞIK + Anlam" veya "IŞIK isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
IŞIK ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

IŞIK adını oluşturan I, Ş, I, K harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 59:

I
Ş
I
K
TOPLAM
11
23
11
14
59

IŞIK ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 588. hanifi, 589. heval, 590. ışık, 591. latif, 592. lider, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 59 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

melih ünal rafet almıla asude bayhan bengü efsane eftale egemen meral erdil erkan fethi nigar süha hanifi heval latif lider sait meriç namık peri saadet seçil vahap ilkan ishak akalın ataol boran diler ercin fetih nasif özde