BENGÜ İsim Raporu:

BENGÜ Adının Yaygınlığı

BENGÜ Türkiye'de en çok kullanılan 633. isim (... 631. batuhan, 632. belkıs, 633. bengü, 634. binnur, 635. halim, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,681 kişiden birinin adı BENGÜ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.27.

BENGÜ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 08:37 itibariyle yaklaşık 24,347 kişinin isminin BENGÜ olduğu ve BENGÜ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 321 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BENGÜ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BENGÜ yaşadığını tahmin ediyoruz.

BENGÜ Türkiye'nin en yaygın 633. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 633. ad ise Billy ismi. BENGÜ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 631. Anderson 632. Edmond 633. Billy 634. Sonia 635. Lydia isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BENGÜ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BENGÜ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BENGÜ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BENGÜ İsminin Yazılışı:

-....-.--...-

Denizcilik Alfabesinde BENGÜ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BENGÜ İsminin Barkod Yazılışı:

BENGÜ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BENGÜ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BENGÜ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

bengül

SON HARFLERİ BENGÜ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (engü) göre bengü ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ngü) göre bengü ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre bengü ile Uyumlu İsimler :

özgü hülagü övgü

BAŞ HARFLERİ BENGÜ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (beng) göre BENGÜ ile Uyumlu İsimler :

bengi bengül bengisu

İlk 3 harfine (ben) göre BENGÜ ile Uyumlu İsimler :

benan benal benek benay bener benian benson

İlk 2 harfine (be) göre BENGÜ ile Uyumlu İsimler :

bekir berna betül begüm berrin belgin beyhan berk berkan belkıs beril berrak beyza berkant berat bedrettin behçet behiye belma bedri berhan bektaş berfu berkay besim beste beşir bedir behzat bertan bedriye behice beyazıt behiç berkhan bedii beliğ bedia beray berceste begümhan behnan berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram belamir belçin belde beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BENGÜ İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'gü' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'ü' ile Biten İsimler :

BENGÜ isminin Anlamı

BENGÜ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BENGÜ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BENGÜ + Anlam" veya "BENGÜ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BENGÜ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BENGÜ adını oluşturan B, E, N, G, Ü harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 59:

B
E
N
G
Ü
TOPLAM
2
6
17
8
26
59

BENGÜ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 576. asude, 577. bayhan, 578. bengü, 579. efsane, 580. eftale, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 59 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

melih ünal rafet almıla asude bayhan efsane eftale egemen meral erdil erkan fethi nigar süha hanifi heval ışık latif lider sait meriç namık peri saadet seçil vahap ilkan ishak akalın ataol boran diler ercin fetih nasif özde