BENAL İsim Raporu:

BENAL Adının Yaygınlığı

BENAL Türkiye'de en çok kullanılan 1538. isim (... 1536. begümhan, 1537. behnan, 1538. benal, 1539. benek, 1540. berçin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BENAL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BENAL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 01:09 itibariyle yaklaşık 2,708 kişinin isminin BENAL olduğu ve BENAL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BENAL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BENAL yaşadığını tahmin ediyoruz.

BENAL Türkiye'nin en yaygın 1538. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1538. ad ise Bernice ismi. BENAL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1536. Omer 1537. Dallas 1538. Bernice 1539. Kyu 1540. Grover isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BENAL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BENAL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BENAL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BENAL İsminin Yazılışı:

-....-..-.-..

Denizcilik Alfabesinde BENAL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BENAL İsminin Barkod Yazılışı:

BENAL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BENAL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BENAL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BENAL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (enal) göre benal ile Uyumlu İsimler :

yenal

Son 3 harfine (nal) göre benal ile Uyumlu İsimler :

ünal önal günal inal zeynal

Son 2 harfine (al) göre benal ile Uyumlu İsimler :

kemal erdal hilal cemal meral nihal celal bilal zuhal seval ünsal vural köksal zühal serdal iclal feryal gülnihal hazal birdal oryal koral zelal ikbal güldal göksal heval zülal eftal emsal erkal cevval delal eksal günhal gürsal kutsal gülhal ersal faysal nural nurkal soysal şevval şimal battal bermal neval hayal kartal özal eflal oral sidal itidal yurdal zümral nidal

BAŞ HARFLERİ BENAL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (bena) göre BENAL ile Uyumlu İsimler :

benan benay

İlk 3 harfine (ben) göre BENAL ile Uyumlu İsimler :

bengü bengi bengül benek bener bengisu benian benson

İlk 2 harfine (be) göre BENAL ile Uyumlu İsimler :

bekir berna betül begüm berrin belgin beyhan berk berkan belkıs beril berrak beyza berkant berat bedrettin behçet behiye belma bedri berhan bektaş berfu berkay besim beste beşir bedir behzat bertan bedriye behice beyazıt behiç berkhan bedii beliğ bedia beray berceste begümhan behnan berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram belamir belçin belde beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BENAL İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'al' ile Biten İsimler :

bermal

'b' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

betül birol bilal birgül beril bengül birdal bingöl battal begül behlül betigül birsel

BENAL isminin Anlamı

BENAL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BENAL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BENAL + Anlam" veya "BENAL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BENAL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BENAL adını oluşturan B, E, N, A, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 41:

B
E
N
A
L
TOPLAM
2
6
17
1
15
41

BENAL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 118. asıf, 119. başak, 120. benal, 121. defne, 122. dicle, ... Toplam 14 ismin aritmetik toplamı 41 (Binde 5.66 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

arif adnan cemal vefa arefe asıf başak defne dicle hacer gök raif naide