BESSAM İsim Raporu:

BESSAM Adının Yaygınlığı

BESSAM Türkiye'de en çok kullanılan 1548. isim (... 1546. bertuğ, 1547. besime, 1548. bessam, 1549. akman, 1550. bilali, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BESSAM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BESSAM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 22:48 itibariyle yaklaşık 2,704 kişinin isminin BESSAM olduğu ve BESSAM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BESSAM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BESSAM yaşadığını tahmin ediyoruz.

BESSAM Türkiye'nin en yaygın 1548. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1548. ad ise Mazen ismi. BESSAM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1546. Myrna 1547. Margo 1548. Mazen 1549. Rudy 1550. Delbert isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BESSAM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BESSAM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BESSAM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BESSAM İsminin Yazılışı:

-...........---

Denizcilik Alfabesinde BESSAM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BESSAM İsminin Barkod Yazılışı:

BESSAM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BESSAM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BESSAM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BESSAM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (essam) göre bessam ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (ssam) göre bessam ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (sam) göre bessam ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (am) göre bessam ile Uyumlu İsimler :

bayram islam gülendam hayyam meram ilham selam behram deham ikram imam

BAŞ HARFLERİ BESSAM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (bessa) göre BESSAM ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (bess) göre BESSAM ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (bes) göre BESSAM ile Uyumlu İsimler :

besim beste besime

İlk 2 harfine (be) göre BESSAM ile Uyumlu İsimler :

bekir berna betül begüm berrin belgin beyhan berk berkan belkıs bengü bengi beril berrak beyza benan berkant berat bedrettin behçet behiye belma bedri berhan bektaş berfu berkay beşir bedir behzat bertan bedriye behice bengül beyazıt behiç berkhan bedii beliğ bedia beray berceste begümhan behnan benal benek berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ beyatlı bediray begül behlül behram belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BESSAM İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'am' ile Biten İsimler :

behram

'b' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

bayram begüm besim birim bükem bahrem

BESSAM isminin Anlamı

BESSAM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BESSAM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BESSAM + Anlam" veya "BESSAM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BESSAM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BESSAM adını oluşturan B, E, S, S, A, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 69:

B
E
S
S
A
M
TOPLAM
2
6
22
22
1
16
69

BESSAM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 987. aysan, 988. deniz, 989. bessam, 990. cenkay, 991. duran, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 69 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

sinan altay ertan ferhat gökhan alişan bayram aysan deniz cenkay duran farşid feyhan kerim kezban koral sezi taner melike nadiye nazar rejin roza özcan samet seçgin suar uluç vasfi volga iklim şerif şule talay asiye dengir emür hatime ılgıt safire selcen itidal