SELAM İsim Raporu:

SELAM Adının Yaygınlığı

SELAM Türkiye'de en çok kullanılan 1922. isim (... 1920. şevval, 1921. refia, 1922. selam, 1923. abdulbaki, 1924. abdülgafur, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SELAM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SELAM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 15:42 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin SELAM olduğu ve SELAM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SELAM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SELAM yaşadığını tahmin ediyoruz.

SELAM Türkiye'nin en yaygın 1922. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1922. ad ise Manning ismi. SELAM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1920. Burns 1921. Andrews 1922. Manning 1923. Day 1924. Flores isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SELAM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SELAM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SELAM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SELAM İsminin Yazılışı:

.....-...---

Denizcilik Alfabesinde SELAM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SELAM İsminin Barkod Yazılışı:

SELAM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SELAM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SELAM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

selami

SON HARFLERİ SELAM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (elam) göre selam ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (lam) göre selam ile Uyumlu İsimler :

islam

Son 2 harfine (am) göre selam ile Uyumlu İsimler :

bayram bessam gülendam hayyam meram ilham behram deham ikram imam

BAŞ HARFLERİ SELAM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (sela) göre SELAM ile Uyumlu İsimler :

selahattin selami selah selase selay

İlk 3 harfine (sel) göre SELAM ile Uyumlu İsimler :

selçuk selim selin selma selda selen selman selcen selcan selmin selvi selehattin selvinaz selihan selime selmani selten selver selvin selviye seliz

İlk 2 harfine (se) göre SELAM ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan seda serap serhat sedat serpil sevgi sema semra semih seher senem seçil sevil sezgin sevda seyhan sezai sefa sevim serhan seval sedef sezen sertaç sevinç servet sercan seçkin sezer semiha sevcan sevilay seyit sebahattin sena sevtap seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sezin sermet seren seza seden sebla sefer serra seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seyrani seray sernur sevde sever seyfettin seymen serin sezi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SELAM İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'am' ile Biten İsimler :

's' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

selim sinem senem sevim saim salim sanem samim serim

SELAM isminin Anlamı

SELAM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SELAM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SELAM + Anlam" veya "SELAM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SELAM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SELAM adını oluşturan S, E, L, A, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 60:

S
E
L
A
M
TOPLAM
22
6
15
1
16
60

SELAM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 645. incila, 646. nagehan, 647. selam, 648. buhara, 649. cankat, ... Toplam 48 ismin aritmetik toplamı 60 (Binde 19.42 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

salih vakıf afşin demir engin ataman erol aygen ışıl belgin beste bilgen cebrail dilhan dudu mahir elmas erinç gamze ganime gülde halime halis helin öncel meliha meram nasibe okhan onat rahmi refik selma veli verda incila nagehan buhara cankat erdim çisem civan doğhan emsal gediz kaside lerna