SEZAİ İsim Raporu:

SEZAİ Adının Yaygınlığı

SEZAİ Türkiye'de en çok kullanılan 379. isim (... 377. kadriye, 378. kaya, 379. sezai, 380. türkan, 381. izzet, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,636 kişiden birinin adı SEZAİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.61.

SEZAİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 15:58 itibariyle yaklaşık 55,002 kişinin isminin SEZAİ olduğu ve SEZAİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 725 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SEZAİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SEZAİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

SEZAİ Türkiye'nin en yaygın 379. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 379. ad ise Sheila ismi. SEZAİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 377. Marcus 378. Jeffery 379. Sheila 380. Jesse 381. Clarence isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SEZAİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SEZAİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SEZAİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SEZAİ İsminin Yazılışı:

....--...-..

Denizcilik Alfabesinde SEZAİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SEZAİ İsminin Barkod Yazılışı:

SEZAİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SEZAİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SEZAİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SEZAİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ezai) göre sezai ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (zai) göre sezai ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ai) göre sezai ile Uyumlu İsimler :

recai zekai

BAŞ HARFLERİ SEZAİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (seza) göre SEZAİ ile Uyumlu İsimler :

seza

İlk 3 harfine (sez) göre SEZAİ ile Uyumlu İsimler :

sezgin sezen sezer sezin sezgi sezi sezercan

İlk 2 harfine (se) göre SEZAİ ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan selçuk seda serap serhat sedat selim serpil sevgi sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem seçil sevil sevda seyhan sefa sevim serhan seval sedef selen sertaç sevinç servet selami sercan seçkin selman selcen semiha sevcan sevilay seyit sebahattin sena selcan sevtap seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sermet seren seden sebla sefer selmin selvi serra seydi seyran sencer seyda seyithan selah semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seyrani seray sernur sevde sever seyfettin seymen serin sebat sebile seçgin sedanur selase selay selehattin selvinaz serbülent sertap setenay sevgiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SEZAİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'ai' ile Biten İsimler :

's' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

sevgi sami sabri selami sadi seyfi suphi selvi seydi sezgi safi seyrani sezi sururi sevi simavi sulhi suzi saki sani sebati semavi selmani suavi

SEZAİ isminin Anlamı

SEZAİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SEZAİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SEZAİ + Anlam" veya "SEZAİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SEZAİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SEZAİ adını oluşturan S, E, Z, A, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 70:

S
E
Z
A
İ
TOPLAM
22
6
29
1
12
70

SEZAİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1040. şebnem, 1041. maruf, 1042. sezai, 1043. ziya, 1044. nefise, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 70 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

giray vahip atalay pınar bektaş belkıs boray ceylan emrecan erberk erkin ersel ferit fuldan gülcan güldal gökay şebnem maruf ziya nefise nişan pelin petek sadun serap sercan tunç ilkay ilkin aslıcan berker ercihan borahan kerami mikail natali orbay rabiye saygı serdal tunca vatan