BEKTAŞ İsim Raporu:

BEKTAŞ Adının Yaygınlığı

BEKTAŞ Türkiye'de en çok kullanılan 902. isim (... 900. azmi, 901. baybars, 902. bektaş, 903. berfu, 904. berkay, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı BEKTAŞ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

BEKTAŞ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 23:07 itibariyle yaklaşık 12,622 kişinin isminin BEKTAŞ olduğu ve BEKTAŞ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BEKTAŞ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BEKTAŞ yaşadığını tahmin ediyoruz.

BEKTAŞ Türkiye'nin en yaygın 902. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 902. ad ise Venkata ismi. BEKTAŞ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 900. Sterling 901. Jerrold 902. Venkata 903. Adolfo 904. Noah isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BEKTAŞ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BEKTAŞ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BEKTAŞ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BEKTAŞ İsminin Yazılışı:

-....-.--.-...

Denizcilik Alfabesinde BEKTAŞ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BEKTAŞ İsminin Barkod Yazılışı:

BEKTAŞ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BEKTAŞ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BEKTAŞ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BEKTAŞ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ektaş) göre bektaş ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (ktaş) göre bektaş ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (taş) göre bektaş ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre bektaş ile Uyumlu İsimler :

savaş çağdaş ulaş candaş

BAŞ HARFLERİ BEKTAŞ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (bekta) göre BEKTAŞ ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (bekt) göre BEKTAŞ ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (bek) göre BEKTAŞ ile Uyumlu İsimler :

bekir

İlk 2 harfine (be) göre BEKTAŞ ile Uyumlu İsimler :

berna betül begüm berrin belgin beyhan berk berkan belkıs bengü bengi beril berrak beyza benan berkant berat bedrettin behçet behiye belma bedri berhan berfu berkay besim beste beşir bedir behzat bertan bedriye behice bengül beyazıt behiç berkhan bedii beliğ bedia beray berceste begümhan behnan benal benek berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BEKTAŞ İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'aş' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'ş' ile Biten İsimler :

barış

BEKTAŞ isminin Anlamı

BEKTAŞ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BEKTAŞ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BEKTAŞ + Anlam" veya "BEKTAŞ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BEKTAŞ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BEKTAŞ adını oluşturan B, E, K, T, A, Ş harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 70:

B
E
K
T
A
Ş
TOPLAM
2
6
14
24
1
23
70

BEKTAŞ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1025. atalay, 1026. pınar, 1027. bektaş, 1028. belkıs, 1029. boray, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 70 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

giray vahip atalay pınar belkıs boray ceylan emrecan erberk erkin ersel ferit fuldan gülcan güldal gökay şebnem maruf sezai ziya nefise nişan pelin petek sadun serap sercan tunç ilkay ilkin aslıcan berker ercihan borahan kerami mikail natali orbay rabiye saygı serdal tunca vatan