BEDİİ İsim Raporu:

BEDİİ Adının Yaygınlığı

BEDİİ Türkiye'de en çok kullanılan 1343. isim (... 1341. seran, 1342. serda, 1343. bedii, 1344. sevgül, 1345. sevin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı BEDİİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

BEDİİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:06 itibariyle yaklaşık 6,305 kişinin isminin BEDİİ olduğu ve BEDİİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BEDİİ adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 BEDİİ yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada BEDİİ sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

BEDİİ Türkiye'nin en yaygın 1343. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1343. ad ise Tae ismi. BEDİİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1341. Leticia 1342. Gilberto 1343. Tae 1344. Kirby 1345. Wen isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BEDİİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BEDİİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BEDİİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BEDİİ İsminin Yazılışı:

-....-......

Denizcilik Alfabesinde BEDİİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BEDİİ İsminin Barkod Yazılışı:

BEDİİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BEDİİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BEDİİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BEDİİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (edii) göre bedii ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (dii) göre bedii ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ii) göre bedii ile Uyumlu İsimler :

BAŞ HARFLERİ BEDİİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (bedi) göre BEDİİ ile Uyumlu İsimler :

bedir bedia bediray

İlk 3 harfine (bed) göre BEDİİ ile Uyumlu İsimler :

bedrettin bedri bedriye

İlk 2 harfine (be) göre BEDİİ ile Uyumlu İsimler :

bekir berna betül begüm berrin belgin beyhan berk berkan belkıs bengü bengi beril berrak beyza benan berkant berat behçet behiye belma berhan bektaş berfu berkay besim beste beşir behzat bertan behice bengül beyazıt behiç berkhan beliğ beray berceste begümhan behnan benal benek berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı begül behlül behram belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BEDİİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'ii' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

baki basri bahri bengi bedri bilali battalgazi berki buhari

BEDİİ isminin Anlamı

BEDİİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BEDİİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BEDİİ + Anlam" veya "BEDİİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BEDİİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BEDİİ adını oluşturan B, E, D, İ, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 37:

B
E
D
İ
İ
TOPLAM
2
6
5
12
12
37

BEDİİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 73. nafi, 74. nebi, 75. bedii, 76. ajdan, 77. haki, ... Toplam 9 ismin aritmetik toplamı 37 (Binde 3.64 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

lale cahide rabia raci nafi nebi ajdan haki