BERTUĞ İsim Raporu:

BERTUĞ Adının Yaygınlığı

BERTUĞ Türkiye'de en çok kullanılan 1546. isim (... 1544. bernar, 1545. berta, 1546. bertuğ, 1547. besime, 1548. bessam, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BERTUĞ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BERTUĞ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 16:15 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin BERTUĞ olduğu ve BERTUĞ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BERTUĞ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BERTUĞ yaşadığını tahmin ediyoruz.

BERTUĞ Türkiye'nin en yaygın 1546. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1546. ad ise Myrna ismi. BERTUĞ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1544. Gibson 1545. Maryam 1546. Myrna 1547. Margo 1548. Mazen isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BERTUĞ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BERTUĞ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BERTUĞ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BERTUĞ İsminin Yazılışı:

-.....-.-..---.

Denizcilik Alfabesinde BERTUĞ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BERTUĞ İsminin Barkod Yazılışı:

BERTUĞ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BERTUĞ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BERTUĞ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BERTUĞ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ertuğ) göre bertuğ ile Uyumlu İsimler :

ertuğ

Son 4 harfine (rtuğ) göre bertuğ ile Uyumlu İsimler :

gürtuğ

Son 3 harfine (tuğ) göre bertuğ ile Uyumlu İsimler :

altuğ göktuğ tuğ

Son 2 harfine () göre bertuğ ile Uyumlu İsimler :

erbuğ kutluğ başbuğ

BAŞ HARFLERİ BERTUĞ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (bertu) göre BERTUĞ ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (bert) göre BERTUĞ ile Uyumlu İsimler :

bertan berta

İlk 3 harfine (ber) göre BERTUĞ ile Uyumlu İsimler :

berna berrin berk berkan beril berrak berkant berat berhan berfu berkay berkhan beray berceste berçin berin berksoy berkten bernar beria berker berki berkin bermal berivan berke

İlk 2 harfine (be) göre BERTUĞ ile Uyumlu İsimler :

bekir betül begüm belgin beyhan belkıs bengü bengi beyza benan bedrettin behçet behiye belma bedri bektaş besim beste beşir bedir behzat bedriye behice bengül beyazıt behiç bedii beliğ bedia begümhan behnan benal benek besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson betigül beytullah

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BERTUĞ İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'uğ' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'ğ' ile Biten İsimler :

beliğ başbuğ

BERTUĞ isminin Anlamı

BERTUĞ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BERTUĞ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BERTUĞ + Anlam" veya "BERTUĞ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BERTUĞ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BERTUĞ adını oluşturan B, E, R, T, U, Ğ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 87:

B
E
R
T
U
Ğ
TOPLAM
2
6
21
24
25
9
87

BERTUĞ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1660. murat, 1661. abdülgani, 1662. bertuğ, 1663. cemaliye, 1664. devrim, ... Toplam 27 ismin aritmetik toplamı 87 (Binde 10.92 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

gökşen murat abdülgani cemaliye devrim dilaver şeniz gürkan nüket kadriye mithat mümin nilberk nizami perihan saygın ulus umur beyatlı övül şinasi elifnaz çağlaralp nilkay suavi öykü