BERRAK İsim Raporu:

BERRAK Adının Yaygınlığı

BERRAK Türkiye'de en çok kullanılan 691. isim (... 689. bünyamin, 690. beril, 691. berrak, 692. beyza, 693. çağla, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,207 kişiden birinin adı BERRAK ve ismin yaygınlık oranı binde 0.24.

BERRAK adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 16:50 itibariyle yaklaşık 21,640 kişinin isminin BERRAK olduğu ve BERRAK isimli kişi sayısının her yıl ortalama 285 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BERRAK isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BERRAK yaşadığını tahmin ediyoruz.

BERRAK Türkiye'nin en yaygın 691. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 691. ad ise Johnny ismi. BERRAK adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 689. Solomon 690. Xavier 691. Johnny 692. Tanya 693. Erica isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BERRAK isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BERRAK İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BERRAK İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BERRAK İsminin Yazılışı:

-.....-..-..--.-

Denizcilik Alfabesinde BERRAK İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BERRAK İsminin Barkod Yazılışı:

BERRAK ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BERRAK adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BERRAK KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BERRAK İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (errak) göre berrak ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (rrak) göre berrak ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (rak) göre berrak ile Uyumlu İsimler :

burak yaprak toprak

Son 2 harfine (ak) göre berrak ile Uyumlu İsimler :

başak şafak burçak ishak ırmak muvaffak

BAŞ HARFLERİ BERRAK İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (berra) göre BERRAK ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (berr) göre BERRAK ile Uyumlu İsimler :

berrin

İlk 3 harfine (ber) göre BERRAK ile Uyumlu İsimler :

berna berk berkan beril berkant berat berhan berfu berkay bertan berkhan beray berceste berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ beria berker berki berkin bermal berivan berke

İlk 2 harfine (be) göre BERRAK ile Uyumlu İsimler :

bekir betül begüm belgin beyhan belkıs bengü bengi beyza benan bedrettin behçet behiye belma bedri bektaş besim beste beşir bedir behzat bedriye behice bengül beyazıt behiç bedii beliğ bedia begümhan behnan benal benek besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson betigül beytullah

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BERRAK İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'ak' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'k' ile Biten İsimler :

burak başak berk burçak benek bilgetürk bilek

BERRAK isminin Anlamı

BERRAK Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BERRAK isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BERRAK + Anlam" veya "BERRAK isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BERRAK ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BERRAK adını oluşturan B, E, R, R, A, K harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 65:

B
E
R
R
A
K
TOPLAM
2
6
21
21
1
14
65

BERRAK ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 824. nazan, 825. suna, 826. berrak, 827. dinçer, 828. ozan, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 65 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haluk hilmi afitap erdinç alpay nazan suna dinçer ozan olcay emrem alpin fazila hafize latife leyla talat ersal merih mut nafız nesibe seher tandan ödül buyçe firat ceyhan direnç güjan sancar hasip mehri rahile arıkan önay öncü