IRMAK İsim Raporu:

IRMAK Adının Yaygınlığı

IRMAK Türkiye'de en çok kullanılan 1065. isim (... 1063. hidayet, 1064. hurşit, 1065. ırmak, 1066. ışılay, 1067. koral, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı IRMAK ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

IRMAK adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 10:25 itibariyle yaklaşık 8,997 kişinin isminin IRMAK olduğu ve IRMAK isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

IRMAK isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda IRMAK yaşadığını tahmin ediyoruz.

IRMAK Türkiye'nin en yaygın 1065. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1065. ad ise Nath ismi. IRMAK adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1063. Benton 1064. Santos 1065. Nath 1066. Anjali 1067. Kari isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

IRMAK isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde IRMAK İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde IRMAK İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde IRMAK İsminin Yazılışı:

...-.--.--.-

Denizcilik Alfabesinde IRMAK İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

IRMAK İsminin Barkod Yazılışı:

IRMAK ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(IRMAK adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

IRMAK KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ IRMAK İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (rmak) göre ırmak ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (mak) göre ırmak ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ak) göre ırmak ile Uyumlu İsimler :

burak başak şafak burçak berrak ishak yaprak toprak muvaffak

BAŞ HARFLERİ IRMAK İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ırma) göre IRMAK ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ırm) göre IRMAK ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ır) göre IRMAK ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ IRMAK İLE UYUMLU İSİMLER:

'ır' ile başlayıp 'ak' ile Biten İsimler :

'ı' ile başlayıp 'k' ile Biten İsimler :

ışık

IRMAK isminin Anlamı

IRMAK Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size IRMAK isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "IRMAK + Anlam" veya "IRMAK isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
IRMAK ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

IRMAK adını oluşturan I, R, M, A, K harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 63:

I
R
M
A
K
TOPLAM
11
21
16
1
14
63

IRMAK ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 753. eşref, 754. feray, 755. ırmak, 756. kerem, 757. öner, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 63 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

fazıl hamit burak çetin ekrem alpagan alper enise ayfer nur birim eralp erbuğ eşref feray kerem öner melik necati şahin şeref sebile vedat yaman şefika şeyda aydin alize aybike bakiye fazlı ferya gencay rudi zahide