VEDAT İsim Raporu:

VEDAT Adının Yaygınlığı

VEDAT Türkiye'de en çok kullanılan 204. isim (... 202. turan, 203. nesrin, 204. vedat, 205. ekrem, 206. ceren, ...). Ülkemizde yaklaşık her 892 kişiden birinin adı VEDAT ve ismin yaygınlık oranı binde 1.12.

VEDAT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 02:29 itibariyle yaklaşık 101,100 kişinin isminin VEDAT olduğu ve VEDAT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1331 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

VEDAT isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda VEDAT yaşadığını tahmin ediyoruz.

VEDAT Türkiye'nin en yaygın 204. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 204. ad ise Anna ismi. VEDAT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 202. Leo 203. Jorge 204. Anna 205. Donna 206. Melissa isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

VEDAT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde VEDAT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde VEDAT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde VEDAT İsminin Yazılışı:

...-.-...--

Denizcilik Alfabesinde VEDAT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

VEDAT İsminin Barkod Yazılışı:

VEDAT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(VEDAT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

VEDAT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ VEDAT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (edat) göre vedat ile Uyumlu İsimler :

sedat

Son 3 harfine (dat) göre vedat ile Uyumlu İsimler :

müjdat imdat

Son 2 harfine (at) göre vedat ile Uyumlu İsimler :

murat serhat suat nihat fuat ferhat nevzat fırat nejat kürşat cihat rıfat esat mithat cevat reşat talat melahat berat polat sebahat dilşat nebahat behzat necat nezahat onat sabahat semahat tevrat ruhat feragat ferzat fitnat hakikat ruhsat ruhşat rohat erpulat sebat azat cankat firat gülhayat hayat nurhayat semihat sonat hürşat vuslat zuhat şehrazat şirzat

BAŞ HARFLERİ VEDAT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (veda) göre VEDAT ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ved) göre VEDAT ile Uyumlu İsimler :

vedia vedi

İlk 2 harfine (ve) göre VEDAT ile Uyumlu İsimler :

veysel veli vehbi veysi vefa verda vecdet vesile vecdi vefik vermi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ VEDAT İLE UYUMLU İSİMLER:

've' ile başlayıp 'at' ile Biten İsimler :

'v' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

vahit vecdet vuslat

VEDAT isminin Anlamı

VEDAT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size VEDAT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "VEDAT + Anlam" veya "VEDAT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
VEDAT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

VEDAT adını oluşturan V, E, D, A, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 63:

V
E
D
A
T
TOPLAM
27
6
5
1
24
63

VEDAT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 761. şeref, 762. sebile, 763. vedat, 764. yaman, 765. şefika, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 63 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

fazıl hamit burak çetin ekrem alpagan alper enise ayfer nur birim eralp erbuğ eşref feray ırmak kerem öner melik necati şahin şeref sebile yaman şefika şeyda aydin alize aybike bakiye fazlı ferya gencay rudi zahide