BİRİM İsim Raporu:

BİRİM Adının Yaygınlığı

BİRİM Türkiye'de en çok kullanılan 1558. isim (... 1556. biray, 1557. serin, 1558. birim, 1559. sonel, 1560. birtan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BİRİM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BİRİM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 11:46 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin BİRİM olduğu ve BİRİM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BİRİM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BİRİM yaşadığını tahmin ediyoruz.

BİRİM Türkiye'nin en yaygın 1558. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1558. ad ise Chase ismi. BİRİM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1556. Nan 1557. Merritt 1558. Chase 1559. Henderson 1560. Surinder isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BİRİM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BİRİM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BİRİM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BİRİM İsminin Yazılışı:

-......-...--

Denizcilik Alfabesinde BİRİM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BİRİM İsminin Barkod Yazılışı:

BİRİM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BİRİM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BİRİM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BİRİM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (irim) göre birim ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (rim) göre birim ile Uyumlu İsimler :

evrim devrim kerim abdülkerim erim serim

Son 2 harfine (im) göre birim ile Uyumlu İsimler :

ibrahim selim yeşim nedim sevim saim salim naim halim rasim haşim besim alim samim abdürrahim hakim zaim ferahim nevim hayim medaim neslim iklim şehim erdim fehim nesim

BAŞ HARFLERİ BİRİM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (biri) göre BİRİM ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (bir) göre BİRİM ile Uyumlu İsimler :

birol birsen birgül birdal birkan bircan biray birtan birdane birgin birgit birnur birsel birsu

İlk 2 harfine (bi) göre BİRİM ile Uyumlu İsimler :

bilge bilal bilgehan bilgin binnur bihter bilgen bingöl billur binnaz bigen bilali bilbaşar bilgetürk bilgiye bilhan bingür bilek bilgütay bilsay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BİRİM İLE UYUMLU İSİMLER:

'bi' ile başlayıp 'im' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

bayram begüm besim bessam bükem bahrem behram

BİRİM isminin Anlamı

BİRİM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BİRİM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BİRİM + Anlam" veya "BİRİM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BİRİM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BİRİM adını oluşturan B, İ, R, İ, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 63:

B
İ
R
İ
M
TOPLAM
2
12
21
12
16
63

BİRİM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 748. ayfer, 749. nur, 750. birim, 751. eralp, 752. erbuğ, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 63 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

fazıl hamit burak çetin ekrem alpagan alper enise ayfer nur eralp erbuğ eşref feray ırmak kerem öner melik necati şahin şeref sebile vedat yaman şefika şeyda aydin alize aybike bakiye fazlı ferya gencay rudi zahide