YAMAN İsim Raporu:

YAMAN Adının Yaygınlığı

YAMAN Türkiye'de en çok kullanılan 978. isim (... 976. vahap, 977. varol, 978. yaman, 979. ilter, 980. ümmü, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı YAMAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

YAMAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 07:48 itibariyle yaklaşık 12,612 kişinin isminin YAMAN olduğu ve YAMAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

YAMAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda YAMAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

YAMAN Türkiye'nin en yaygın 978. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 978. ad ise Dominick ismi. YAMAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 976. Candace 977. Loretta 978. Dominick 979. Casey 980. Nadine isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

YAMAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde YAMAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde YAMAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde YAMAN İsminin Yazılışı:

-.--.---.--.

Denizcilik Alfabesinde YAMAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

YAMAN İsminin Barkod Yazılışı:

YAMAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(YAMAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

YAMAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ YAMAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (aman) göre yaman ile Uyumlu İsimler :

kahraman ataman

Son 3 harfine (man) göre yaman ile Uyumlu İsimler :

osman süleyman abdurrahman asuman teoman erman selman numan lokman neriman arman peyman leman erkman şaduman salman akman mehman arzuman rahman

Son 2 harfine (an) göre yaman ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan tarkan perihan alpaslan candan korhan tufan inan atakan berkan gülhan müjgan furkan hicran

BAŞ HARFLERİ YAMAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (yama) göre YAMAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (yam) göre YAMAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ya) göre YAMAN ile Uyumlu İsimler :

yasemin yavuz yaşar yasin yalçın yakup yahya yağmur yaprak yağız yasir yankı yakut yalın yadigar yalım yarkın yasef yasemen yavuzcan yazgülü yaşagül

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ YAMAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ya' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

yavuzcan

'y' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

yasemin yasin yalçın yetkin yalın yarkın yusufhan yasemen yelin yetişhan yunushan

YAMAN isminin Anlamı

YAMAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size YAMAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "YAMAN + Anlam" veya "YAMAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
YAMAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

YAMAN adını oluşturan Y, A, M, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 63:

Y
A
M
A
N
TOPLAM
28
1
16
1
17
63

YAMAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 762. sebile, 763. vedat, 764. yaman, 765. şefika, 766. şeyda, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 63 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

fazıl hamit burak çetin ekrem alpagan alper enise ayfer nur birim eralp erbuğ eşref feray ırmak kerem öner melik necati şahin şeref sebile vedat şefika şeyda aydin alize aybike bakiye fazlı ferya gencay rudi zahide