SÜLEYMAN İsim Raporu:

SÜLEYMAN Adının Yaygınlığı

SÜLEYMAN Türkiye'de en çok kullanılan 107. isim (... 105. ilhan, 106. neslihan, 107. süleyman, 108. haluk, 109. nuri, ...). Ülkemizde yaklaşık her 589 kişiden birinin adı SÜLEYMAN ve ismin yaygınlık oranı binde 1.7.

SÜLEYMAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 03:39 itibariyle yaklaşık 153,184 kişinin isminin SÜLEYMAN olduğu ve SÜLEYMAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 2021 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SÜLEYMAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 SÜLEYMAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada SÜLEYMAN sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

SÜLEYMAN Türkiye'nin en yaygın 107. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 107. ad ise Jack ismi. SÜLEYMAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 105. Leonard 106. Kathleen 107. Jack 108. Ralph 109. Dale isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SÜLEYMAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SÜLEYMAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SÜLEYMAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SÜLEYMAN İsminin Yazılışı:

.....-.-...-.----.--.

Denizcilik Alfabesinde SÜLEYMAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SÜLEYMAN İsminin Barkod Yazılışı:

SÜLEYMAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SÜLEYMAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SÜLEYMAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SÜLEYMAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 7 harfine (üleyman) göre süleyman ile Uyumlu İsimler :

Son 6 harfine (leyman) göre süleyman ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (eyman) göre süleyman ile Uyumlu İsimler :

peyman

Son 4 harfine (yman) göre süleyman ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (man) göre süleyman ile Uyumlu İsimler :

osman abdurrahman asuman teoman erman selman kahraman numan lokman neriman ataman yaman arman leman erkman şaduman salman akman mehman arzuman rahman

Son 2 harfine (an) göre süleyman ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan tarkan perihan alpaslan candan korhan tufan inan atakan berkan gülhan müjgan furkan hicran

BAŞ HARFLERİ SÜLEYMAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 7 harfine (süleyma) göre SÜLEYMAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 6 harfine (süleym) göre SÜLEYMAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (süley) göre SÜLEYMAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (süle) göre SÜLEYMAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (sül) göre SÜLEYMAN ile Uyumlu İsimler :

sülün

İlk 2 harfine () göre SÜLEYMAN ile Uyumlu İsimler :

süha süreyya süheyla sümer sühan süveyda sümeyra sümeyye süer sühendan sürel süzgün süheyl sündüs

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SÜLEYMAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'sül' ile başlayıp 'man' ile Biten İsimler :

'sü' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

sühan sühendan

's' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

serkan sinan selin selahattin sezgin sultan seyhan serhan sezen selen sercan seçkin sadettin selman selcen sevcan sebahattin suzan sabahattin selcan sermin sertan sezin saadettin seren seden saygın sadun saruhan selmin seyran seyithan semin seran sevin salman seyfettin seymen sülün simden serin sadrettin savan seçgin selehattin sevgün seyhun seylan sorgun soykan suzin süzgün saltukhan saygun selihan selten selvin seven sezercan soydan

SÜLEYMAN isminin Anlamı

SÜLEYMAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SÜLEYMAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SÜLEYMAN + Anlam" veya "SÜLEYMAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SÜLEYMAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SÜLEYMAN adını oluşturan S, Ü, L, E, Y, M, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 131:

S
Ü
L
E
Y
M
A
N
TOPLAM
22
26
15
6
28
16
1
17
131

SÜLEYMAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2408. muhyiddin, 2409. kutluhan, 2410. süleyman, 2411. yavuzcan, 2412. şentürk, ... Toplam 4 ismin aritmetik toplamı 131 (Binde 1.62 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kutluhan yavuzcan şentürk