NURİ İsim Raporu:

NURİ Adının Yaygınlığı

NURİ Türkiye'de en çok kullanılan 109. isim (... 107. süleyman, 108. haluk, 109. nuri, 110. önder, 111. ihsan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 601 kişiden birinin adı NURİ ve ismin yaygınlık oranı binde 1.66.

NURİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 16-06-2024 00:02 itibariyle yaklaşık 149,671 kişinin isminin NURİ olduğu ve NURİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1973 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NURİ adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 15.66 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 5,426 NURİ yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NURİ sayısı her yıl 41 kişi artıyor.

NURİ Türkiye'nin en yaygın 109. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 109. ad ise Dale ismi. NURİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 107. Jack 108. Ralph 109. Dale 110. Leslie 111. Deborah isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NURİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NURİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NURİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NURİ İsminin Yazılışı:

-...-.-...

Denizcilik Alfabesinde NURİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NURİ İsminin Barkod Yazılışı:

NURİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NURİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NURİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

nuriye

SON HARFLERİ NURİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (uri) göre nuri ile Uyumlu İsimler :

mensuri sururi huri

Son 2 harfine (ri) göre nuri ile Uyumlu İsimler :

sabri fahri hayri kadri basri bahri fikri bedri fecri şehri peri gülperi mehri buhari

BAŞ HARFLERİ NURİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (nur) göre NURİ ile Uyumlu İsimler :

nur nuray nurettin nurdan nuran nurten nurcan nurhan nurgül nurullah nursel nuriye nursen nurçin nurkan nurşen nurer nurseli nural nurcihan nurgün nurkal nurper nursev nurben nurden nurdeniz nurfer nurhayat nurseren

İlk 2 harfine (nu) göre NURİ ile Uyumlu İsimler :

nusret numan nuh nuhi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NURİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'n' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

naci necati niyazi necmi nazmi nabi naki nesimi nafi nami nebi nizami nurseli nuhi nahi natali nesli nilseli

NURİ isminin Anlamı

NURİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NURİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NURİ + Anlam" veya "NURİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NURİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NURİ adını oluşturan N, U, R, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 75:

N
U
R
İ
TOPLAM
17
25
21
12
75

NURİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1210. zeran, 1211. zilan, 1212. nuri, 1213. metin, 1214. aybars, ... Toplam 35 ismin aritmetik toplamı 75 (Binde 14.16 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

metin aybars filiz ayşen bihter reşat cengiz dündar süer seçkin erkman gülhal nazmi nasuh sevgi nimet nüşabe ofelya şerife seyfi tugan tunga özer uzcan şadiye şenay bediray eyşan kerime sencer fulden özdem özenç şekip