ÖZDEM İsim Raporu:

ÖZDEM Adının Yaygınlığı

ÖZDEM Türkiye'de en çok kullanılan 2453. isim (... 2451. övgü, 2452. özde, 2453. özdem, 2454. özder, 2455. özenç, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ÖZDEM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ÖZDEM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 02:44 itibariyle yaklaşık 2,708 kişinin isminin ÖZDEM olduğu ve ÖZDEM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖZDEM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ÖZDEM yaşadığını tahmin ediyoruz.

ÖZDEM Türkiye'nin en yaygın 2453. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2453. ad ise Sabine ismi. ÖZDEM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2451. Silvio 2452. Consuelo 2453. Sabine 2454. Lilly 2455. Jacek isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÖZDEM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÖZDEM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÖZDEM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÖZDEM İsminin Yazılışı:

-----..-...--

Denizcilik Alfabesinde ÖZDEM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÖZDEM İsminin Barkod Yazılışı:

ÖZDEM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÖZDEM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÖZDEM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

özdemir

SON HARFLERİ ÖZDEM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (zdem) göre özdem ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (dem) göre özdem ile Uyumlu İsimler :

çiğdem adem erdem didem diğdem mukaddem gülerdem kadem

Son 2 harfine (em) göre özdem ile Uyumlu İsimler :

özlem cem meltem sinem ekrem şebnem kerem eylem senem irem gizem muharrem meryem görkem ethem sanem erem muhterem mükerrem elem rüstem ayşem hatem hürrem muhteşem ecem azem bükem emrem ersem neşem istem bahrem çilem çisem ergem gizlem şehlem önem

BAŞ HARFLERİ ÖZDEM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (özde) göre ÖZDEM ile Uyumlu İsimler :

özden özdemir özde özder

İlk 3 harfine (özd) göre ÖZDEM ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (öz) göre ÖZDEM ile Uyumlu İsimler :

özlem özgür özge özcan özkan öznur özgül özer özgen özay özgün özhan özlen öztürk özgü özben özen öztekin özüm özbil özger özal özenç özgecan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÖZDEM İLE UYUMLU İSİMLER:

'öz' ile başlayıp 'em' ile Biten İsimler :

özlem

'ö' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

özüm ömrüm önem

ÖZDEM isminin Anlamı

ÖZDEM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÖZDEM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÖZDEM + Anlam" veya "ÖZDEM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÖZDEM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÖZDEM adını oluşturan Ö, Z, D, E, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 75:

Ö
Z
D
E
M
TOPLAM
19
29
5
6
16
75

ÖZDEM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1242. sencer, 1243. fulden, 1244. özdem, 1245. özenç, 1246. şekip, ... Toplam 35 ismin aritmetik toplamı 75 (Binde 14.16 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nuri metin aybars filiz ayşen bihter reşat cengiz dündar süer seçkin erkman gülhal nazmi nasuh sevgi nimet nüşabe ofelya şerife seyfi tugan tunga özer uzcan şadiye şenay bediray eyşan kerime sencer fulden özenç şekip