ÖZDE İsim Raporu:

ÖZDE Adının Yaygınlığı

ÖZDE Türkiye'de en çok kullanılan 2452. isim (... 2450. öniz, 2451. övgü, 2452. özde, 2453. özdem, 2454. özder, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ÖZDE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ÖZDE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 08:55 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin ÖZDE olduğu ve ÖZDE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖZDE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ÖZDE yaşadığını tahmin ediyoruz.

ÖZDE Türkiye'nin en yaygın 2452. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2452. ad ise Consuelo ismi. ÖZDE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2450. Bilal 2451. Silvio 2452. Consuelo 2453. Sabine 2454. Lilly isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÖZDE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÖZDE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÖZDE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÖZDE İsminin Yazılışı:

-----..-...

Denizcilik Alfabesinde ÖZDE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÖZDE İsminin Barkod Yazılışı:

ÖZDE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÖZDE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÖZDE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

gözde özden özdemir özdem özder

SON HARFLERİ ÖZDE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (zde) göre özde ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (de) göre özde ile Uyumlu İsimler :

hande feride halide zübeyde güzide hamide asude jülide müjde cahide nahide zahide nadide sevde azade gülde gülzade ahude hüdeyde raşide vahide sacide bade belde cavide kaside maide mesude müfide naide nüvide orkide reşide rüveyde saide sevinde

BAŞ HARFLERİ ÖZDE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (özd) göre ÖZDE ile Uyumlu İsimler :

özden özdemir özdem özder

İlk 2 harfine (öz) göre ÖZDE ile Uyumlu İsimler :

özlem özgür özge özcan özkan öznur özgül özer özgen özay özgün özhan özlen öztürk özgü özben özen öztekin özüm özbil özger özal özenç özgecan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÖZDE İLE UYUMLU İSİMLER:

'ö' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

özge

ÖZDE isminin Anlamı

ÖZDE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÖZDE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÖZDE + Anlam" veya "ÖZDE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÖZDE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÖZDE adını oluşturan Ö, Z, D, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 59:

Ö
Z
D
E
TOPLAM
19
29
5
6
59

ÖZDE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 607. fetih, 608. nasif, 609. özde, 610. salih, 611. vakıf, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 59 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

melih ünal rafet almıla asude bayhan bengü efsane eftale egemen meral erdil erkan fethi nigar süha hanifi heval ışık latif lider sait meriç namık peri saadet seçil vahap ilkan ishak akalın ataol boran diler ercin fetih nasif