SEVİNDE İsim Raporu:

SEVİNDE Adının Yaygınlığı

SEVİNDE Türkiye'de en çok kullanılan 2370. isim (... 2368. seven, 2369. sevginur, 2370. sevinde, 2371. arıkan, 2372. seyma, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SEVİNDE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SEVİNDE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 04:20 itibariyle yaklaşık 2,703 kişinin isminin SEVİNDE olduğu ve SEVİNDE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SEVİNDE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SEVİNDE yaşadığını tahmin ediyoruz.

SEVİNDE Türkiye'nin en yaygın 2370. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2370. ad ise Joo ismi. SEVİNDE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2368. Olin 2369. Inez 2370. Joo 2371. Judah 2372. Shantilal isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SEVİNDE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SEVİNDE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SEVİNDE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SEVİNDE İsminin Yazılışı:

.......-..-.-...

Denizcilik Alfabesinde SEVİNDE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SEVİNDE İsminin Barkod Yazılışı:

SEVİNDE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SEVİNDE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SEVİNDE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SEVİNDE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 6 harfine (evinde) göre sevinde ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (vinde) göre sevinde ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (inde) göre sevinde ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (nde) göre sevinde ile Uyumlu İsimler :

hande

Son 2 harfine (de) göre sevinde ile Uyumlu İsimler :

gözde feride halide zübeyde güzide hamide asude jülide müjde cahide nahide zahide nadide sevde azade gülde gülzade ahude hüdeyde raşide vahide sacide bade belde cavide kaside maide mesude müfide naide nüvide orkide reşide rüveyde saide özde

BAŞ HARFLERİ SEVİNDE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 6 harfine (sevind) göre SEVİNDE ile Uyumlu İsimler :

sevindik

İlk 5 harfine (sevin) göre SEVİNDE ile Uyumlu İsimler :

sevinç sevin

İlk 4 harfine (sevi) göre SEVİNDE ile Uyumlu İsimler :

sevil sevim sevilay sevi

İlk 3 harfine (sev) göre SEVİNDE ile Uyumlu İsimler :

sevgi sevda seval sevcan sevtap sevgül sevde sever sevgiye sevgün sevdiye seven sevginur

İlk 2 harfine (se) göre SEVİNDE ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan selçuk seda serap serhat sedat selim serpil sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem seçil sezgin seyhan sezai sefa serhan sedef sezen selen sertaç servet selami sercan seçkin sezer selman selcen semiha seyit sebahattin sena selcan seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sezin sermet seren seza seden sebla sefer selmin selvi serra seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi selah semahat semin sennur seran serda seyrani seray sernur seyfettin seymen serin sezi sebat sebile seçgin sedanur selase

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SEVİNDE İLE UYUMLU İSİMLER:

'sev' ile başlayıp 'nde' ile Biten İsimler :

'se' ile başlayıp 'de' ile Biten İsimler :

sevde

's' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

safiye saime sakine saniye simge sabriye sadiye sümeyye sabire salime salise sebile selase sevgiye sacide safire saide samiye selime selviye semire sevdiye sine

SEVİNDE isminin Anlamı

SEVİNDE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SEVİNDE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SEVİNDE + Anlam" veya "SEVİNDE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SEVİNDE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SEVİNDE adını oluşturan S, E, V, İ, N, D, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 95:

S
E
V
İ
N
D
E
TOPLAM
22
6
27
12
17
5
6
95

SEVİNDE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1916. gürsan, 1917. mefkure, 1918. sevinde, 1919. seymen, 1920. yurdal, ... Toplam 33 ismin aritmetik toplamı 95 (Binde 13.35 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tümay levent alaattin sermet ersoy nilgün zekiye gülşen halenur kamuran kudret mahmure muhammed nesrin nurkan orkun papatya peyker seyran tunahan tunay veysi ziver şanver şengül şermin gülru gürsan mefkure seymen yurdal şahinder