ORKUN İsim Raporu:

ORKUN Adının Yaygınlığı

ORKUN Türkiye'de en çok kullanılan 781. isim (... 779. nazif, 780. neriman, 781. orkun, 782. pervin, 783. recai, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,908 kişiden birinin adı ORKUN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.2.

ORKUN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 03-03-2024 15:07 itibariyle yaklaşık 17,964 kişinin isminin ORKUN olduğu ve ORKUN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 238 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ORKUN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ORKUN yaşadığını tahmin ediyoruz.

ORKUN Türkiye'nin en yaygın 781. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 781. ad ise Camille ismi. ORKUN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 779. Lourdes 780. Jerald 781. Camille 782. Dolores 783. Min isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ORKUN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ORKUN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ORKUN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ORKUN İsminin Yazılışı:

---.-.-.-..--.

Denizcilik Alfabesinde ORKUN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ORKUN İsminin Barkod Yazılışı:

ORKUN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ORKUN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ORKUN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ORKUN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (rkun) göre orkun ile Uyumlu İsimler :

arkun

Son 3 harfine (kun) göre orkun ile Uyumlu İsimler :

coşkun uçkun

Son 2 harfine (un) göre orkun ile Uyumlu İsimler :

tayfun harun aysun füsun ceyhun dursun feridun orçun ergun haldun oytun olgun efsun erhun orhun sadun argun artun fisun göksun tuygun ferhun cansun seyhun sorgun tosun tolun elsun ersun ferudun hatun saygun taygun

BAŞ HARFLERİ ORKUN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (orku) göre ORKUN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ork) göre ORKUN ile Uyumlu İsimler :

orkan orkide

İlk 2 harfine (or) göre ORKUN ile Uyumlu İsimler :

orhan orçun oryal orhun orbay oruç oral ortaç oray

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ORKUN İLE UYUMLU İSİMLER:

'or' ile başlayıp 'un' ile Biten İsimler :

orçun orhun

'o' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

osman orhan okan ozan oğuzhan oytun olgun okhan orkan onurcan oben okşan odhan ogan

ORKUN isminin Anlamı

ORKUN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ORKUN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ORKUN + Anlam" veya "ORKUN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ORKUN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ORKUN adını oluşturan O, R, K, U, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 95:

O
R
K
U
N
TOPLAM
18
21
14
25
17
95

ORKUN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1902. nesrin, 1903. nurkan, 1904. orkun, 1905. papatya, 1906. peyker, ... Toplam 33 ismin aritmetik toplamı 95 (Binde 13.35 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tümay levent alaattin sermet ersoy nilgün zekiye gülşen halenur kamuran kudret mahmure muhammed nesrin nurkan papatya peyker seyran tunahan tunay veysi ziver şanver şengül şermin gülru gürsan mefkure sevinde seymen yurdal şahinder