TOSUN İsim Raporu:

TOSUN Adının Yaygınlığı

TOSUN Türkiye'de en çok kullanılan 1855. isim (... 1853. tolgan, 1854. tonguç, 1855. tosun, 1856. piraye, 1857. tugan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı TOSUN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

TOSUN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 03-03-2024 16:28 itibariyle yaklaşık 2,694 kişinin isminin TOSUN olduğu ve TOSUN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TOSUN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda TOSUN yaşadığını tahmin ediyoruz.

TOSUN Türkiye'nin en yaygın 1855. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1855. ad ise Francesco ismi. TOSUN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1853. Arash 1854. Bijan 1855. Francesco 1856. Thelma 1857. Flora isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TOSUN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TOSUN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TOSUN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TOSUN İsminin Yazılışı:

----.....--.

Denizcilik Alfabesinde TOSUN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TOSUN İsminin Barkod Yazılışı:

TOSUN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TOSUN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TOSUN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ TOSUN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (osun) göre tosun ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (sun) göre tosun ile Uyumlu İsimler :

aysun füsun dursun efsun fisun göksun cansun elsun ersun

Son 2 harfine (un) göre tosun ile Uyumlu İsimler :

tayfun harun coşkun ceyhun feridun orçun ergun haldun oytun orkun olgun erhun orhun sadun argun artun tuygun arkun ferhun seyhun sorgun tolun uçkun ferudun hatun saygun taygun

BAŞ HARFLERİ TOSUN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (tosu) göre TOSUN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (tos) göre TOSUN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (to) göre TOSUN ile Uyumlu İsimler :

tolga tomris tolgahan toprak toygar tolgan tonguç tolun toros

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TOSUN İLE UYUMLU İSİMLER:

'to' ile başlayıp 'un' ile Biten İsimler :

tolun

't' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

tayfun turan tülin tahsin teoman türkan tekin taylan tarkan tufan taşkın timuçin turhan tacettin tolgahan tercan tunahan tezcan tijen tuygun türesin tüzün tandan teksen tolgan tugan tan taycan taygun tuğcan tuğhan

TOSUN isminin Anlamı

TOSUN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TOSUN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TOSUN + Anlam" veya "TOSUN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TOSUN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TOSUN adını oluşturan T, O, S, U, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 106:

T
O
S
U
N
TOPLAM
24
18
22
25
17
106

TOSUN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2146. songül, 2147. sevgün, 2148. tosun, 2149. tunçalp, 2150. zerrin, ... Toplam 27 ismin aritmetik toplamı 106 (Binde 10.92 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zeynep günseli hayriye servet müferet mürsel nevrez nurcihan nursel nüvit rukiye songül sevgün tunçalp zerrin soysal alpgiray rüzgar cantürk ferudun kamuray muhlise sevdiye sülün tayfur ismailhan