ARTUN İsim Raporu:

ARTUN Adının Yaygınlığı

ARTUN Türkiye'de en çok kullanılan 1197. isim (... 1195. alişan, 1196. argun, 1197. artun, 1198. ayşem, 1199. atanur, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı ARTUN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

ARTUN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:52 itibariyle yaklaşık 6,305 kişinin isminin ARTUN olduğu ve ARTUN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ARTUN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 ARTUN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ARTUN sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

ARTUN Türkiye'nin en yaygın 1197. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1197. ad ise Sanjiv ismi. ARTUN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1195. Collins 1196. Webster 1197. Sanjiv 1198. Maya 1199. Priya isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ARTUN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ARTUN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ARTUN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ARTUN İsminin Yazılışı:

.-.-.-..--.

Denizcilik Alfabesinde ARTUN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ARTUN İsminin Barkod Yazılışı:

ARTUN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ARTUN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ARTUN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

artuner

SON HARFLERİ ARTUN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (rtun) göre artun ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (tun) göre artun ile Uyumlu İsimler :

oytun hatun

Son 2 harfine (un) göre artun ile Uyumlu İsimler :

tayfun harun aysun füsun coşkun ceyhun dursun feridun orçun ergun haldun orkun olgun efsun erhun orhun sadun argun fisun göksun tuygun arkun ferhun cansun seyhun sorgun tosun tolun uçkun elsun ersun ferudun saygun taygun

BAŞ HARFLERİ ARTUN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (artu) göre ARTUN ile Uyumlu İsimler :

artuner

İlk 3 harfine (art) göre ARTUN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ar) göre ARTUN ile Uyumlu İsimler :

arzu arif arda armağan arife arslan arman arkan argun aras arzum arbay arefe arkun arzugül arin arkın arzuman arıkan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ARTUN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ar' ile başlayıp 'un' ile Biten İsimler :

argun arkun

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ayhan aydın adnan aylin akın aysun abdurrahman aslıhan ayten asuman altan ayşen aydan aytekin alparslan armağan alpaslan atakan aslan abidin alaattin alican aşkın afşin alkan alperen ataman aydoğan ayşin arslan aykın arman aycan aygün alaaddin atahan acarhan arkan ajlan akgün alişan ayçin alptekin aslihan adlan akkan alaeddin algın alkın alpagan alperkaan ayan ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın akman alpin aydin ajdan akalın akan alaettin alihan arin arkın arzuman asen aslıcan atılgan arıkan

ARTUN isminin Anlamı

ARTUN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ARTUN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ARTUN + Anlam" veya "ARTUN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ARTUN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ARTUN adını oluşturan A, R, T, U, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 88:

A
R
T
U
N
TOPLAM
1
21
24
25
17
88

ARTUN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1684. suavi, 1685. öykü, 1686. artun, 1687. barbaros, 1688. demirali, ... Toplam 32 ismin aritmetik toplamı 88 (Binde 12.94 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

barbaros demirali peyman ferzat feyzan gürol güvenç göksu turan mehveş menekşe mervan mukaddem neslim nezahat selmin sevinç suzi piraye utku vesile yakup inayet şaduman ebubekir demirhan lalezar mahfuz mertcan nurben ümmet