ATANUR İsim Raporu:

ATANUR Adının Yaygınlığı

ATANUR Türkiye'de en çok kullanılan 1199. isim (... 1197. artun, 1198. ayşem, 1199. atanur, 1200. atıf, 1201. atılım, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı ATANUR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

ATANUR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 22:31 itibariyle yaklaşık 6,311 kişinin isminin ATANUR olduğu ve ATANUR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ATANUR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ATANUR yaşadığını tahmin ediyoruz.

ATANUR Türkiye'nin en yaygın 1199. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1199. ad ise Priya ismi. ATANUR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1197. Sanjiv 1198. Maya 1199. Priya 1200. Errol 1201. Vito isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ATANUR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ATANUR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ATANUR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ATANUR İsminin Yazılışı:

.--.--...-.-.

Denizcilik Alfabesinde ATANUR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ATANUR İsminin Barkod Yazılışı:

ATANUR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ATANUR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ATANUR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ATANUR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (tanur) göre atanur ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (anur) göre atanur ile Uyumlu İsimler :

yurdanur panur fatmanur alanur havvanur sedanur damlanur semanur

Son 3 harfine (nur) göre atanur ile Uyumlu İsimler :

onur nur ilknur aynur öznur ayşenur binnur gülnur şennur zinnur göknur saynur elifnur günnur sennur aysenur sernur çağnur halenur şemnur ilnur birnur elnur serdenur sevginur

Son 2 harfine (ur) göre atanur ile Uyumlu İsimler :

uğur cumhur timur yağmur umur mansur batur billur gurur mahmur uygur altemur yunsur şekur abdülgafur mensur sungur tayfur

BAŞ HARFLERİ ATANUR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (atanu) göre ATANUR ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (atan) göre ATANUR ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ata) göre ATANUR ile Uyumlu İsimler :

atakan ata atalay ataman atay atahan ataç ataol

İlk 2 harfine (at) göre ATANUR ile Uyumlu İsimler :

atilla ateş atıl atınç atıf atılım attila atılgan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ATANUR İLE UYUMLU İSİMLER:

'at' ile başlayıp 'ur' ile Biten İsimler :

'a' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

alper aynur ayfer abdülkadir ayşenur ahter acar abuzer aydemir aysenur afşar alanur artuner ayavar aşer altemur abdülgafur alpar amber

ATANUR isminin Anlamı

ATANUR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ATANUR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ATANUR + Anlam" veya "ATANUR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ATANUR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ATANUR adını oluşturan A, T, A, N, U, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 89:

A
T
A
N
U
R
TOPLAM
1
24
1
17
25
21
89

ATANUR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1717. ümmet, 1718. suphi, 1719. atanur, 1720. aydemir, 1721. ceyhun, ... Toplam 27 ismin aritmetik toplamı 89 (Binde 10.92 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

suphi aydemir ceyhun gülüçağ hürkan ışılay lerzan mahmur nermin seylan taciser tansu teksen vural zülfi şekur resul cömert dilivan doğukan evliya soley gülçiçek selmani tulu zuhat