UYGUR İsim Raporu:

UYGUR Adının Yaygınlığı

UYGUR Türkiye'de en çok kullanılan 1734. isim (... 1732. muazzez, 1733. mukaddem, 1734. uygur, 1735. faysal, 1736. mut, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı UYGUR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

UYGUR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 03:24 itibariyle yaklaşık 2,703 kişinin isminin UYGUR olduğu ve UYGUR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

UYGUR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda UYGUR yaşadığını tahmin ediyoruz.

UYGUR Türkiye'nin en yaygın 1734. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1734. ad ise Wing ismi. UYGUR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1732. Alva 1733. Shin 1734. Wing 1735. Leighton 1736. Noelle isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

UYGUR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde UYGUR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde UYGUR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde UYGUR İsminin Yazılışı:

..--.----...-.-.

Denizcilik Alfabesinde UYGUR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

UYGUR İsminin Barkod Yazılışı:

UYGUR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(UYGUR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

UYGUR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ UYGUR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ygur) göre uygur ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (gur) göre uygur ile Uyumlu İsimler :

sungur

Son 2 harfine (ur) göre uygur ile Uyumlu İsimler :

onur uğur nur ilknur aynur öznur cumhur timur yağmur ayşenur binnur gülnur umur şennur zinnur mansur yurdanur göknur saynur atanur batur billur elifnur gurur günnur panur sennur aysenur fatmanur sernur alanur çağnur halenur havvanur mahmur şemnur sedanur altemur ilnur yunsur şekur abdülgafur birnur damlanur elnur mensur semanur serdenur sevginur tayfur

BAŞ HARFLERİ UYGUR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (uygu) göre UYGUR ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (uyg) göre UYGUR ile Uyumlu İsimler :

uygar

İlk 2 harfine (uy) göre UYGUR ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ UYGUR İLE UYUMLU İSİMLER:

'uy' ile başlayıp 'ur' ile Biten İsimler :

'u' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

uğur umur uygar

UYGUR isminin Anlamı

UYGUR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size UYGUR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "UYGUR + Anlam" veya "UYGUR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
UYGUR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

UYGUR adını oluşturan U, Y, G, U, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 107:

U
Y
G
U
R
TOPLAM
25
28
8
25
21
107

UYGUR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2164. kunter, 2165. kutlay, 2166. uygur, 2167. seyrani, 2168. yurdaer, ... Toplam 13 ismin aritmetik toplamı 107 (Binde 5.26 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

turgay ayşegül kunter kutlay seyrani yurdaer yusuf ergünay mensur mübariz olcayto süheyl