ONUR İsim Raporu:

ONUR Adının Yaygınlığı

ONUR Türkiye'de en çok kullanılan 30. isim (... 28. gökhan, 29. özgür, 30. onur, 31. yusuf, 32. uğur, ...). Ülkemizde yaklaşık her 225 kişiden birinin adı ONUR ve ismin yaygınlık oranı binde 4.45.

ONUR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 08:52 itibariyle yaklaşık 401,290 kişinin isminin ONUR olduğu ve ONUR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 5289 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ONUR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ONUR yaşadığını tahmin ediyoruz.

ONUR Türkiye'nin en yaygın 30. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 30. ad ise Donald ismi. ONUR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 28. Kenneth 29. Allen 30. Donald 31. Elizabeth 32. Mary isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ONUR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ONUR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ONUR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ONUR İsminin Yazılışı:

----...-.-.

Denizcilik Alfabesinde ONUR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ONUR İsminin Barkod Yazılışı:

ONUR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ONUR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ONUR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

onurcan

SON HARFLERİ ONUR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (nur) göre onur ile Uyumlu İsimler :

nur ilknur aynur öznur ayşenur binnur gülnur şennur zinnur yurdanur göknur saynur atanur elifnur günnur panur sennur aysenur fatmanur sernur alanur çağnur halenur havvanur şemnur sedanur ilnur birnur damlanur elnur semanur serdenur sevginur

Son 2 harfine (ur) göre onur ile Uyumlu İsimler :

uğur cumhur timur yağmur umur mansur batur billur gurur mahmur uygur altemur yunsur şekur abdülgafur mensur sungur tayfur

BAŞ HARFLERİ ONUR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (onu) göre ONUR ile Uyumlu İsimler :

onurcan

İlk 2 harfine (on) göre ONUR ile Uyumlu İsimler :

onat onay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ONUR İLE UYUMLU İSİMLER:

'o' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

olguner okyar

ONUR isminin Anlamı

ONUR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ONUR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ONUR + Anlam" veya "ONUR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ONUR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ONUR adını oluşturan O, N, U, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 81:

O
N
U
R
TOPLAM
18
17
25
21
81

ONUR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1464. lokman, 1465. ümran, 1466. onur, 1467. mehser, 1468. müjgan, ... Toplam 31 ismin aritmetik toplamı 81 (Binde 12.54 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

oğuz serkan ferzan ayşin burçin candemir nuran fevzi raşit kahraman keziban korhan kutan lokman ümran mehser müjgan noyan rengin ülkü ünsal zühal utkan ceylin dilruba jasmin mefaret durdu nazime ruhat