ÜLKÜ İsim Raporu:

ÜLKÜ Adının Yaygınlığı

ÜLKÜ Türkiye'de en çok kullanılan 182. isim (... 180. semih, 181. nevzat, 182. ülkü, 183. tayfun, 184. yücel, ...). Ülkemizde yaklaşık her 818 kişiden birinin adı ÜLKÜ ve ismin yaygınlık oranı binde 1.22.

ÜLKÜ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 02:23 itibariyle yaklaşık 110,126 kişinin isminin ÜLKÜ olduğu ve ÜLKÜ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1450 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÜLKÜ adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 5.70 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,974 ÜLKÜ yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ÜLKÜ sayısı her yıl 15 kişi artıyor.

ÜLKÜ Türkiye'nin en yaygın 182. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 182. ad ise Mohammad ismi. ÜLKÜ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 180. Kathryn 181. Marvin 182. Mohammad 183. Robin 184. Michele isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÜLKÜ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÜLKÜ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÜLKÜ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÜLKÜ İsminin Yazılışı:

..-.-..-.-..-

Denizcilik Alfabesinde ÜLKÜ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÜLKÜ İsminin Barkod Yazılışı:

ÜLKÜ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÜLKÜ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÜLKÜ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

zülküf ülküm

SON HARFLERİ ÜLKÜ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (lkü) göre ülkü ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre ülkü ile Uyumlu İsimler :

öykü

BAŞ HARFLERİ ÜLKÜ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ülk) göre ÜLKÜ ile Uyumlu İsimler :

ülker ülküm

İlk 2 harfine (ül) göre ÜLKÜ ile Uyumlu İsimler :

ülgen ülfet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÜLKÜ İLE UYUMLU İSİMLER:

'ü' ile başlayıp 'ü' ile Biten İsimler :

ümmü

ÜLKÜ isminin Anlamı

ÜLKÜ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÜLKÜ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÜLKÜ + Anlam" veya "ÜLKÜ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÜLKÜ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÜLKÜ adını oluşturan Ü, L, K, Ü harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 81:

Ü
L
K
Ü
TOPLAM
26
15
14
26
81

ÜLKÜ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1469. noyan, 1470. rengin, 1471. ülkü, 1472. ünsal, 1473. zühal, ... Toplam 31 ismin aritmetik toplamı 81 (Binde 12.54 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

oğuz serkan ferzan ayşin burçin candemir nuran fevzi raşit kahraman keziban korhan kutan lokman ümran onur mehser müjgan noyan rengin ünsal zühal utkan ceylin dilruba jasmin mefaret durdu nazime ruhat