BURÇİN İsim Raporu:

BURÇİN Adının Yaygınlığı

BURÇİN Türkiye'de en çok kullanılan 232. isim (... 230. gökçe, 231. nilüfer, 232. burçin, 233. çağrı, 234. fulya, ...). Ülkemizde yaklaşık her 982 kişiden birinin adı BURÇİN ve ismin yaygınlık oranı binde 1.02.

BURÇİN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 07:18 itibariyle yaklaşık 91,788 kişinin isminin BURÇİN olduğu ve BURÇİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1212 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BURÇİN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 985 BURÇİN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada BURÇİN sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

BURÇİN Türkiye'nin en yaygın 232. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 232. ad ise Leigh ismi. BURÇİN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 230. Martha 231. Duane 232. Leigh 233. Maurice 234. Jan isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BURÇİN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BURÇİN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BURÇİN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BURÇİN İsminin Yazılışı:

-.....-.-.-.-...-.

Denizcilik Alfabesinde BURÇİN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BURÇİN İsminin Barkod Yazılışı:

BURÇİN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BURÇİN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BURÇİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BURÇİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (urçin) göre burçin ile Uyumlu İsimler :

nurçin

Son 4 harfine (rçin) göre burçin ile Uyumlu İsimler :

berçin perçin

Son 3 harfine (çin) göre burçin ile Uyumlu İsimler :

gülçin elçin timuçin ayçin belçin

Son 2 harfine (in) göre burçin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin engin yasemin emin ersin aylin esin yasin çetin selin pelin nesrin şahin selahattin nurettin tülin tahsin sezgin hayrettin aytekin berrin muhsin tekin bahattin nevin belgin fahrettin ergin gültekin zerrin ekin necmettin seçkin şirin bilgin sadettin güzin celalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin abidin alaattin bünyamin sabahattin gülbin pervin sermin tacettin şerafettin afşin ayşin bedrettin sezin yetkin erkin evin rengin saadettin şemsettin fatin gülin selmin vahdettin ilkin şahabettin şermin alaaddin kutbettin nizamettin burhanettin derin ertekin gıyasettin helin narin ramin semin sevin öztekin alptekin ercin izzettin seyfettin türesin rüknettin alaeddin ayfettin

BAŞ HARFLERİ BURÇİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (burçi) göre BURÇİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (burç) göre BURÇİN ile Uyumlu İsimler :

burçak burçe burç

İlk 3 harfine (bur) göre BURÇİN ile Uyumlu İsimler :

burak burcu burhan burkay burhanettin

İlk 2 harfine (bu) göre BURÇİN ile Uyumlu İsimler :

buket buğra buse buğrahan bulut buhara bulutcan buyçe buhari buğrakan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BURÇİN İLE UYUMLU İSİMLER:

'bu' ile başlayıp 'in' ile Biten İsimler :

burhanettin

'b' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

burhan berrin bahattin bilgehan birsen belgin beyhan baran bilgin berkan batuhan bünyamin benan bedrettin berhan bilgen bertan birkan balkan berkhan barkın baycan bircan boran buğrahan bigen bahadırhan barçın barın bayhan başaran begümhan behnan berçin berin berkten bilhan birtan bünyan bağcan belçin benian benson berkin berivan birgin botan bulutcan borahan buğrakan

BURÇİN isminin Anlamı

BURÇİN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BURÇİN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BURÇİN + Anlam" veya "BURÇİN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BURÇİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BURÇİN adını oluşturan B, U, R, Ç, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 81:

B
U
R
Ç
İ
N
TOPLAM
2
25
21
4
12
17
81

BURÇİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1453. ferzan, 1454. ayşin, 1455. burçin, 1456. candemir, 1457. nuran, ... Toplam 31 ismin aritmetik toplamı 81 (Binde 12.54 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

oğuz serkan ferzan ayşin candemir nuran fevzi raşit kahraman keziban korhan kutan lokman ümran onur mehser müjgan noyan rengin ülkü ünsal zühal utkan ceylin dilruba jasmin mefaret durdu nazime ruhat