ERTEKİN İsim Raporu:

ERTEKİN Adının Yaygınlığı

ERTEKİN Türkiye'de en çok kullanılan 1239. isim (... 1237. erdil, 1238. erduran, 1239. ertekin, 1240. esme, 1241. esmeray, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı ERTEKİN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

ERTEKİN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 21:02 itibariyle yaklaşık 6,305 kişinin isminin ERTEKİN olduğu ve ERTEKİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ERTEKİN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ERTEKİN yaşadığını tahmin ediyoruz.

ERTEKİN Türkiye'nin en yaygın 1239. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1239. ad ise Roberts ismi. ERTEKİN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1237. Norton 1238. Hale 1239. Roberts 1240. Ghassan 1241. Milan isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ERTEKİN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ERTEKİN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ERTEKİN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ERTEKİN İsminin Yazılışı:

..-.-.-.-..-.

Denizcilik Alfabesinde ERTEKİN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ERTEKİN İsminin Barkod Yazılışı:

ERTEKİN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ERTEKİN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ERTEKİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ERTEKİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 6 harfine (rtekin) göre ertekin ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (tekin) göre ertekin ile Uyumlu İsimler :

aytekin tekin gültekin öztekin alptekin cantekin

Son 4 harfine (ekin) göre ertekin ile Uyumlu İsimler :

ekin

Son 3 harfine (kin) göre ertekin ile Uyumlu İsimler :

seçkin yetkin erkin ilkin berkin keskin

Son 2 harfine (in) göre ertekin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin engin yasemin emin ersin aylin esin yasin çetin selin pelin nesrin burçin şahin selahattin nurettin tülin gülçin tahsin sezgin hayrettin berrin muhsin bahattin nevin belgin fahrettin ergin zerrin necmettin şirin bilgin sadettin elçin güzin celalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin timuçin abidin alaattin bünyamin sabahattin gülbin pervin sermin tacettin şerafettin afşin ayşin bedrettin sezin evin nurçin rengin saadettin şemsettin fatin gülin selmin vahdettin şahabettin şermin alaaddin kutbettin nizamettin ayçin burhanettin derin gıyasettin helin narin ramin semin sevin ercin izzettin seyfettin türesin rüknettin alaeddin ayfettin

BAŞ HARFLERİ ERTEKİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 6 harfine (erteki) göre ERTEKİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (ertek) göre ERTEKİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (erte) göre ERTEKİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ert) göre ERTEKİN ile Uyumlu İsimler :

ertuğrul ertan ertunç ertuğ ertürk ertunga

İlk 2 harfine (er) göre ERTEKİN ile Uyumlu İsimler :

erkan erdal erol erhan ercan erdem ersin eren erdoğan erdinç eray ersan ercüment ergin erkut erman ergün ergun ersoy erinç ersel erden erem erkin ersen erbil erhun erşan eralp erdil erduran erkman erdeniz ercin erdağ erdi erkal erberk erbuğ erguvan ergül ersem erşen eran ersal erciyes erpulat ergüler erda erdim erkmen erbay ercihan erdan erdebil erdener erel erencan ergem ergünay erim erizan eriş ersun

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ERTEKİN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ert' ile başlayıp 'kin' ile Biten İsimler :

'er' ile başlayıp 'in' ile Biten İsimler :

ersin ergin erkin ercin

'e' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

erkan engin emin erhan ercan esin eren erdoğan ertan elvan evren ersan ekin erman esen ergün elçin ergun egemen erden ersen evin efsun erhun erşan efekan emrehan erduran erkman emirhan emrahan elen elvin emrecan erguvan erşen eşkan eran erkmen efgan elsun ercihan erdan erencan erizan ersun esmahan evşen eymen eyüphan eyşan ezgin

ERTEKİN isminin Anlamı

ERTEKİN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ERTEKİN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ERTEKİN + Anlam" veya "ERTEKİN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ERTEKİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ERTEKİN adını oluşturan E, R, T, E, K, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 100:

E
R
T
E
K
İ
N
TOPLAM
6
21
24
6
14
12
17
100

ERTEKİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2012. cumhur, 2013. yılmaz, 2014. ertekin, 2015. esengül, 2016. esmeray, ... Toplam 25 ismin aritmetik toplamı 100 (Binde 10.11 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

şevket coşkun cumhur yılmaz esengül esmeray fikriye firdevs gurur gülgün hürrem muhlis neslihan sevtap soykan yağmur izzet alaettin firuze gülsay gülter muteber ruhsar toygar