NEVİN İsim Raporu:

NEVİN Adının Yaygınlığı

NEVİN Türkiye'de en çok kullanılan 414. isim (... 412. halis, 413. kerim, 414. nevin, 415. sevim, 416. tuncer, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,841 kişiden birinin adı NEVİN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.54.

NEVİN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 21:17 itibariyle yaklaşık 48,644 kişinin isminin NEVİN olduğu ve NEVİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 642 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NEVİN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NEVİN yaşadığını tahmin ediyoruz.

NEVİN Türkiye'nin en yaygın 414. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 414. ad ise Lyn ismi. NEVİN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 412. Lorraine 413. Lyle 414. Lyn 415. Julio 416. Jackson isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NEVİN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NEVİN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NEVİN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NEVİN İsminin Yazılışı:

-.....-..-.

Denizcilik Alfabesinde NEVİN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NEVİN İsminin Barkod Yazılışı:

NEVİN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NEVİN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NEVİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NEVİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (evin) göre nevin ile Uyumlu İsimler :

evin sevin gülsevin devin şevin

Son 3 harfine (vin) göre nevin ile Uyumlu İsimler :

pervin elvin selvin

Son 2 harfine (in) göre nevin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin engin yasemin emin ersin aylin esin yasin çetin selin pelin nesrin burçin şahin selahattin nurettin tülin gülçin tahsin sezgin hayrettin aytekin berrin muhsin tekin bahattin belgin fahrettin ergin gültekin zerrin ekin necmettin seçkin şirin bilgin sadettin elçin güzin celalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin timuçin abidin alaattin bünyamin sabahattin gülbin sermin tacettin şerafettin afşin ayşin bedrettin sezin yetkin erkin nurçin rengin saadettin şemsettin fatin gülin selmin vahdettin ilkin şahabettin şermin alaaddin kutbettin nizamettin ayçin burhanettin derin ertekin gıyasettin helin narin ramin semin öztekin alptekin ercin izzettin seyfettin türesin rüknettin

BAŞ HARFLERİ NEVİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (nevi) göre NEVİN ile Uyumlu İsimler :

nevim nevil

İlk 3 harfine (nev) göre NEVİN ile Uyumlu İsimler :

nevzat nevra nevriye nevhiz nevrez neval nevhan nevrah nevroz

İlk 2 harfine (ne) göre NEVİN ile Uyumlu İsimler :

neslihan nesrin neşe nedim necdet necati nejat necmettin necmi nezih necip nergis nermin necla nezihe neriman nejdet nebahat nebil nefise nesibe nesimi necat nedret nehir nezahat nezaket nebi necibe nedime nergiz nerime nesligül neslim nezail nezire neşem nezhet nefishan nezir nebibe nedviye nefer nejan nejla nesim nesli nesma neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NEVİN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ne' ile başlayıp 'in' ile Biten İsimler :

nesrin necmettin nermin

'n' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

neslihan nilgün nihan nurettin nurdan nazan nuran nurten nalan nurcan nurhan numan nagihan neriman nagehan nursen nurçin nurkan nurşen nizamettin narin nişan noyan nildan noyhan nurcihan nurgün nefishan nadircan nejan nevhan nilhan nurben nurden nurseren

NEVİN isminin Anlamı

NEVİN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NEVİN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NEVİN + Anlam" veya "NEVİN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NEVİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NEVİN adını oluşturan N, E, V, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 79:

N
E
V
İ
N
TOPLAM
17
6
27
12
17
79

NEVİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1391. mevhibe, 1392. nedret, 1393. nevin, 1394. nural, 1395. ramiz, ... Toplam 31 ismin aritmetik toplamı 79 (Binde 12.54 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ulvi nazır ayavar aydoğan aysın bahadırhan berrin cevval erhun güçlü günhan göksal gözen makbule mevhibe nedret nural ramiz rüçhan zeren özgen şenol adviye birgit doğanay simay evşen memduha tuğcan şemsi