NECDET İsim Raporu:

NECDET Adının Yaygınlığı

NECDET Türkiye'de en çok kullanılan 305. isim (... 303. ferda, 304. gizem, 305. necdet, 306. songül, 307. tuğçe, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,227 kişiden birinin adı NECDET ve ismin yaygınlık oranı binde 0.81.

NECDET adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 04:28 itibariyle yaklaşık 72,988 kişinin isminin NECDET olduğu ve NECDET isimli kişi sayısının her yıl ortalama 963 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NECDET adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 986 NECDET yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NECDET sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

NECDET Türkiye'nin en yaygın 305. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 305. ad ise Wallace ismi. NECDET adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 303. Roberto 304. Monica 305. Wallace 306. Herman 307. Miguel isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NECDET isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NECDET İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NECDET İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NECDET İsminin Yazılışı:

-..-.-.-...-

Denizcilik Alfabesinde NECDET İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NECDET İsminin Barkod Yazılışı:

NECDET ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NECDET adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NECDET KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NECDET İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ecdet) göre necdet ile Uyumlu İsimler :

vecdet

Son 4 harfine (cdet) göre necdet ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (det) göre necdet ile Uyumlu İsimler :

saadet cevdet nejdet medet

Son 2 harfine (et) göre necdet ile Uyumlu İsimler :

mehmet ahmet demet muhammet fikret hikmet ismet buket izzet şevket samet servet nusret saffet nimet nüket adalet haşmet behçet fazilet rafet sermet nükhet hürriyet kudret mürüvvet tibet hamiyet hidayet kıymet kısmet nedret nezaket himmet ülfet hasret kifayet letafet müferet nüshet satvet inayet afet nezhet gurbet hicret hümmet mefaret abdüssamet neşet refet nüzhet ümmet zinnet şazimet

BAŞ HARFLERİ NECDET İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (necde) göre NECDET ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (necd) göre NECDET ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (nec) göre NECDET ile Uyumlu İsimler :

necati necmettin necmi necip necla necat necibe

İlk 2 harfine (ne) göre NECDET ile Uyumlu İsimler :

neslihan nevzat nesrin neşe nedim nejat nevin nezih nergis nermin nevra nezihe neriman nejdet nebahat nebil nefise nesibe nesimi nedret nehir nezahat nezaket nebi nevriye nedime nergiz nevim nerime nesligül neslim nevhiz nevil nevrez nezail nezire neşem nezhet neval nefishan nezir nebibe nedviye nefer nejan nejla nesim nesli nesma nevhan nevrah nevroz neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NECDET İLE UYUMLU İSİMLER:

'ne' ile başlayıp 'et' ile Biten İsimler :

nejdet nedret nezaket nezhet neşet

'n' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

nihat nevzat nejat nusret nimet nüket nükhet nebahat nahit necat nezahat nüshet nüvit nurhayat nüzhet

NECDET isminin Anlamı

NECDET Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NECDET isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NECDET + Anlam" veya "NECDET isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NECDET ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NECDET adını oluşturan N, E, C, D, E, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 61:

N
E
C
D
E
T
TOPLAM
17
6
3
5
6
24
61

NECDET ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 677. nasıh, 678. nebahat, 679. necdet, 680. pekcan, 681. ragıp, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 61 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

derya fatin zeki cevat berfu berkan derin dilay dilber dilşad tuğba edagül emire erman eşkan sevda nejat sabit mecit nasıh nebahat pekcan ragıp refika sabahat saliha vahide şahika bermal diren hiran kebire mucid niko okay reis ilşah sidar aydoğ zelha