NEVHİZ İsim Raporu:

NEVHİZ Adının Yaygınlığı

NEVHİZ Türkiye'de en çok kullanılan 1762. isim (... 1760. nesligül, 1761. neslim, 1762. nevhiz, 1763. nevil, 1764. nevrez, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı NEVHİZ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

NEVHİZ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 02-03-2024 04:15 itibariyle yaklaşık 2,694 kişinin isminin NEVHİZ olduğu ve NEVHİZ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NEVHİZ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NEVHİZ yaşadığını tahmin ediyoruz.

NEVHİZ Türkiye'nin en yaygın 1762. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1762. ad ise Kamel ismi. NEVHİZ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1760. Bhupendra 1761. Leopold 1762. Kamel 1763. Webb 1764. Ritu isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NEVHİZ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NEVHİZ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NEVHİZ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NEVHİZ İsminin Yazılışı:

-.....-......--..

Denizcilik Alfabesinde NEVHİZ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NEVHİZ İsminin Barkod Yazılışı:

NEVHİZ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NEVHİZ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NEVHİZ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NEVHİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (evhiz) göre nevhiz ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (vhiz) göre nevhiz ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (hiz) göre nevhiz ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (iz) göre nevhiz ile Uyumlu İsimler :

deniz cengiz filiz yeliz aziz güliz ediz şeniz güniz nafiz ramiz abdülaziz gülfiliz türkiz erdeniz gediz nergiz aytemiz mübariz nurdeniz seliz öniz

BAŞ HARFLERİ NEVHİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (nevhi) göre NEVHİZ ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (nevh) göre NEVHİZ ile Uyumlu İsimler :

nevhan

İlk 3 harfine (nev) göre NEVHİZ ile Uyumlu İsimler :

nevzat nevin nevra nevriye nevim nevil nevrez neval nevrah nevroz

İlk 2 harfine (ne) göre NEVHİZ ile Uyumlu İsimler :

neslihan nesrin neşe nedim necdet necati nejat necmettin necmi nezih necip nergis nermin necla nezihe neriman nejdet nebahat nebil nefise nesibe nesimi necat nedret nehir nezahat nezaket nebi necibe nedime nergiz nerime nesligül neslim nezail nezire neşem nezhet nefishan nezir nebibe nedviye nefer nejan nejla nesim nesli nesma neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NEVHİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

'ne' ile başlayıp 'iz' ile Biten İsimler :

nergiz

'n' ile başlayıp 'z' ile Biten İsimler :

naz nafiz nafız nevrez nevroz nurdeniz

NEVHİZ isminin Anlamı

NEVHİZ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NEVHİZ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NEVHİZ + Anlam" veya "NEVHİZ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NEVHİZ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NEVHİZ adını oluşturan N, E, V, H, İ, Z harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 101:

N
E
V
H
İ
Z
TOPLAM
17
6
27
10
12
29
101

NEVHİZ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2039. kutsal, 2040. muammer, 2041. nevhiz, 2042. solmaz, 2043. yetkin, ... Toplam 22 ismin aritmetik toplamı 101 (Binde 8.9 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

adıgüzel hüsnü beyazıt kurtcebe kutsal muammer solmaz yetkin zeynel şirvan saltuk damlanur mahrumi meftune nedviye reyyan ruhsen saygun seyyid tayyibe yektaali