AZİZ İsim Raporu:

AZİZ Adının Yaygınlığı

AZİZ Türkiye'de en çok kullanılan 333. isim (... 331. gökçen, 332. naci, 333. aziz, 334. ceyda, 335. elvan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,402 kişiden birinin adı AZİZ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.71.

AZİZ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 10:10 itibariyle yaklaşık 63,880 kişinin isminin AZİZ olduğu ve AZİZ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 844 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AZİZ adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 125.32 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 43,355 AZİZ yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada AZİZ sayısı her yıl 329 kişi artıyor.

AZİZ Türkiye'nin en yaygın 333. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 333. ad ise Murray ismi. AZİZ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 331. Byron 332. Valerie 333. Murray 334. Mohamed 335. Perry isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AZİZ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AZİZ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AZİZ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AZİZ İsminin Yazılışı:

.---....--..

Denizcilik Alfabesinde AZİZ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AZİZ İsminin Barkod Yazılışı:

AZİZ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AZİZ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AZİZ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

azize abdülaziz

SON HARFLERİ AZİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (ziz) göre aziz ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (iz) göre aziz ile Uyumlu İsimler :

deniz cengiz filiz yeliz güliz ediz şeniz güniz nafiz ramiz gülfiliz türkiz erdeniz gediz nergiz aytemiz nevhiz mübariz nurdeniz seliz öniz

BAŞ HARFLERİ AZİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (azi) göre AZİZ ile Uyumlu İsimler :

azize azime

İlk 2 harfine (az) göre AZİZ ile Uyumlu İsimler :

azmi azad azade azem azat azra

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AZİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 'z' ile Biten İsimler :

abdülaziz aytemiz aynaz

AZİZ isminin Anlamı

AZİZ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AZİZ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AZİZ + Anlam" veya "AZİZ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AZİZ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AZİZ adını oluşturan A, Z, İ, Z harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 71:

A
Z
İ
Z
TOPLAM
1
29
12
29
71

AZİZ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1067. tarık, 1068. şakir, 1069. aziz, 1070. berkhan, 1071. bilgehan, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 71 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tarık şakir berkhan bilgehan buket cevdet ufuk selim tanay ersem eylem feyza gizem seval kayhan kazım yankı nafiye nejdet orkan vecdet serra yalım özen bertan cansın erencan güher melis merva buhari muhibe rüşa