KAZIM İsim Raporu:

KAZIM Adının Yaygınlığı

KAZIM Türkiye'de en çok kullanılan 281. isim (... 279. ezgi, 280. tülin, 281. kazım, 282. musa, 283. bayram, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,133 kişiden birinin adı KAZIM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.88.

KAZIM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:41 itibariyle yaklaşık 79,271 kişinin isminin KAZIM olduğu ve KAZIM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1046 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

KAZIM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda KAZIM yaşadığını tahmin ediyoruz.

KAZIM Türkiye'nin en yaygın 281. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 281. ad ise Eileen ismi. KAZIM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 279. Elliot 280. Grace 281. Eileen 282. Jacqueline 283. Kurt isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

KAZIM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde KAZIM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde KAZIM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde KAZIM İsminin Yazılışı:

-.-.---....--

Denizcilik Alfabesinde KAZIM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

KAZIM İsminin Barkod Yazılışı:

KAZIM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(KAZIM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

KAZIM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ KAZIM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (azım) göre kazım ile Uyumlu İsimler :

nazım mülazım

Son 3 harfine (zım) göre kazım ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ım) göre kazım ile Uyumlu İsimler :

asım yıldırım kasım atılım kıvılcım alkım gülhanım tılsım yalım dalım hanım

BAŞ HARFLERİ KAZIM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (kazı) göre KAZIM ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (kaz) göre KAZIM ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ka) göre KAZIM ile Uyumlu İsimler :

kadir kamil kaan kadriye kaya kader kadri kahraman kağan kamile kasım kamuran kamer kani kayhan kaşif karadağ kayıhan kahya kadem kalender kamuray karani kartal kaside

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ KAZIM İLE UYUMLU İSİMLER:

'ka' ile başlayıp 'ım' ile Biten İsimler :

kasım

'k' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

kerem kerim kıvılcım kadem

KAZIM isminin Anlamı

KAZIM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size KAZIM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "KAZIM + Anlam" veya "KAZIM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
KAZIM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

KAZIM adını oluşturan K, A, Z, I, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 71:

K
A
Z
I
M
TOPLAM
14
1
29
11
16
71

KAZIM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1081. seval, 1082. kayhan, 1083. kazım, 1084. yankı, 1085. nafiye, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 71 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tarık şakir aziz berkhan bilgehan buket cevdet ufuk selim tanay ersem eylem feyza gizem seval kayhan yankı nafiye nejdet orkan vecdet serra yalım özen bertan cansın erencan güher melis merva buhari muhibe rüşa