TARIK İsim Raporu:

TARIK Adının Yaygınlığı

TARIK Türkiye'de en çok kullanılan 228. isim (... 226. soner, 227. tülay, 228. tarık, 229. hüsnü, 230. gökçe, ...). Ülkemizde yaklaşık her 982 kişiden birinin adı TARIK ve ismin yaygınlık oranı binde 1.02.

TARIK adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 22:55 itibariyle yaklaşık 91,966 kişinin isminin TARIK olduğu ve TARIK isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1212 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TARIK adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 25.63 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 8,879 TARIK yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada TARIK sayısı her yıl 67 kişi artıyor.

TARIK Türkiye'nin en yaygın 228. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 228. ad ise Rose ismi. TARIK adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 226. Cheryl 227. Clifford 228. Rose 229. Joshua 230. Martha isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TARIK isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TARIK İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TARIK İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TARIK İsminin Yazılışı:

-.-.-...-.-

Denizcilik Alfabesinde TARIK İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TARIK İsminin Barkod Yazılışı:

TARIK ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TARIK adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TARIK KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ TARIK İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (arık) göre tarık ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (rık) göre tarık ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ık) göre tarık ile Uyumlu İsimler :

sadık namık ışık sıddık

BAŞ HARFLERİ TARIK İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (tarı) göre TARIK ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (tar) göre TARIK ile Uyumlu İsimler :

tarkan

İlk 2 harfine (ta) göre TARIK ile Uyumlu İsimler :

taner tamer tayfun tahir tahsin taylan tanju talat tansel taşkın taha tacettin talip tayyar talha tansu tanzer tankut taciser tanseli tayyip tanay tandan tanıl talay tan taci tanalp tangül taycan tayfur taygun tayyibe

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TARIK İLE UYUMLU İSİMLER:

'ta' ile başlayıp 'ık' ile Biten İsimler :

't' ile başlayıp 'k' ile Biten İsimler :

tevfik toprak

TARIK isminin Anlamı

TARIK Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TARIK isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TARIK + Anlam" veya "TARIK isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TARIK ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TARIK adını oluşturan T, A, R, I, K harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 71:

T
A
R
I
K
TOPLAM
24
1
21
11
14
71

TARIK ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1065. tunca, 1066. vatan, 1067. tarık, 1068. şakir, 1069. aziz, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 71 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

şakir aziz berkhan bilgehan buket cevdet ufuk selim tanay ersem eylem feyza gizem seval kayhan kazım yankı nafiye nejdet orkan vecdet serra yalım özen bertan cansın erencan güher melis merva buhari muhibe rüşa