GÖKÇE İsim Raporu:

GÖKÇE Adının Yaygınlığı

GÖKÇE Türkiye'de en çok kullanılan 230. isim (... 228. tarık, 229. hüsnü, 230. gökçe, 231. nilüfer, 232. burçin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 982 kişiden birinin adı GÖKÇE ve ismin yaygınlık oranı binde 1.02.

GÖKÇE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 08:52 itibariyle yaklaşık 91,894 kişinin isminin GÖKÇE olduğu ve GÖKÇE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1212 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÖKÇE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÖKÇE yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÖKÇE Türkiye'nin en yaygın 230. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 230. ad ise Martha ismi. GÖKÇE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 228. Rose 229. Joshua 230. Martha 231. Duane 232. Leigh isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÖKÇE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÖKÇE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÖKÇE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÖKÇE İsminin Yazılışı:

--.----.--.-..

Denizcilik Alfabesinde GÖKÇE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÖKÇE İsminin Barkod Yazılışı:

GÖKÇE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÖKÇE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÖKÇE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

gökçen

SON HARFLERİ GÖKÇE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ökçe) göre gökçe ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (kçe) göre gökçe ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (çe) göre gökçe ile Uyumlu İsimler :

tuğçe burçe buyçe

BAŞ HARFLERİ GÖKÇE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (gökç) göre GÖKÇE ile Uyumlu İsimler :

gökçen

İlk 3 harfine (gök) göre GÖKÇE ile Uyumlu İsimler :

gökhan göksel gökmen gökay göktürk gökben gökşen göknur göksu gökalp göksal göksun göktuğ gökberk gök gökcan göker gökşenay göknil göksen göktan göktigin gökşin

İlk 2 harfine () göre GÖKÇE ile Uyumlu İsimler :

gözde gönül görkem göçer gönen gözen göray göze

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÖKÇE İLE UYUMLU İSİMLER:

'gö' ile başlayıp 'çe' ile Biten İsimler :

'g' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

gamze gözde gaye güzide gokce gülnare gülce ganime gülde gülfe gülzade güldane gülfiye göze

GÖKÇE isminin Anlamı

GÖKÇE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÖKÇE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÖKÇE + Anlam" veya "GÖKÇE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÖKÇE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÖKÇE adını oluşturan G, Ö, K, Ç, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 51:

G
Ö
K
Ç
E
TOPLAM
8
19
14
4
6
51

GÖKÇE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 317. handan, 318. aşer, 319. gökçe, 320. bahadır, 321. saim, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 51 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

vedia emin fehmi hasan sami atıl handan aşer bahadır saim çağlar çelik celil efekan ejder emay nalan esen fahir fahri ferdi gün mine necat talha arin çayan dalina dijle enes fehim nahide naile odhan inanç