GÖKTAN İsim Raporu:

GÖKTAN Adının Yaygınlığı

GÖKTAN Türkiye'de en çok kullanılan 2157. isim (... 2155. göknil, 2156. göksen, 2157. göktan, 2158. göktigin, 2159. göray, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı GÖKTAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

GÖKTAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 05:59 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin GÖKTAN olduğu ve GÖKTAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÖKTAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 GÖKTAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada GÖKTAN sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

GÖKTAN Türkiye'nin en yaygın 2157. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2157. ad ise Nils ismi. GÖKTAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2155. Leif 2156. Bartholomew 2157. Nils 2158. Matthias 2159. Mounir isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÖKTAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÖKTAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÖKTAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÖKTAN İsminin Yazılışı:

--.----.--.--.

Denizcilik Alfabesinde GÖKTAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÖKTAN İsminin Barkod Yazılışı:

GÖKTAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÖKTAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÖKTAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÖKTAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (öktan) göre göktan ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (ktan) göre göktan ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (tan) göre göktan ile Uyumlu İsimler :

ertan altan sultan sertan gülistan bertan vatan uğurtan birtan kutan mutan botan tan ışıltan şemistan

Son 2 harfine (an) göre göktan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan gürkan rıdvan teoman seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan

BAŞ HARFLERİ GÖKTAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (gökta) göre GÖKTAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (gökt) göre GÖKTAN ile Uyumlu İsimler :

göktürk göktuğ göktigin

İlk 3 harfine (gök) göre GÖKTAN ile Uyumlu İsimler :

gökhan gökçe gökçen göksel gökmen gökay gökben gökşen göknur göksu gökalp göksal göksun gökberk gök gökcan göker gökşenay göknil göksen gökşin

İlk 2 harfine () göre GÖKTAN ile Uyumlu İsimler :

gözde gönül görkem göçer gönen gözen göray göze

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÖKTAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'gö' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

gökhan gökcan

'g' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

gülçin gökçen gürkan gülcan gürhan gülten gülşen güven gökmen gültekin gülden gülseren gülhan güzin gülen gülgün gülbin gülsen gürcan gökben gülsün gökşen gülistan gülin gün günhan gülseven gıyasettin göksun gürsan gülderen gülsevin gönen gözen güjan göksen göktigin gökşin gülün

GÖKTAN isminin Anlamı

GÖKTAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÖKTAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÖKTAN + Anlam" veya "GÖKTAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÖKTAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÖKTAN adını oluşturan G, Ö, K, T, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 83:

G
Ö
K
T
A
N
TOPLAM
8
19
14
24
1
17
83

GÖKTAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1539. gülfer, 1540. gülseda, 1541. göktan, 1542. peyami, 1543. rojbin, ... Toplam 30 ismin aritmetik toplamı 83 (Binde 12.14 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

reyhan gülşah meltem doruk bilgiye oryal emirali fisun gürhan letafet mutan olgun ruken sevim sualp tolgan uygar zevcan ömercan özger emirhan gülfer gülseda peyami rojbin selihan semire uzay özgecan