ŞABAN İsim Raporu:

ŞABAN Adının Yaygınlığı

ŞABAN Türkiye'de en çok kullanılan 365. isim (... 363. seyhan, 364. zuhal, 365. şaban, 366. şafak, 367. fehmi, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,550 kişiden birinin adı ŞABAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.65.

ŞABAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 14:45 itibariyle yaklaşık 58,482 kişinin isminin ŞABAN olduğu ve ŞABAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 773 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ŞABAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,478 ŞABAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ŞABAN sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

ŞABAN Türkiye'nin en yaygın 365. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 365. ad ise Raul ismi. ŞABAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 363. Justin 364. Thos 365. Raul 366. Jaime 367. Bennett isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ŞABAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ŞABAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ŞABAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ŞABAN İsminin Yazılışı:

....--....--.

Denizcilik Alfabesinde ŞABAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ŞABAN İsminin Barkod Yazılışı:

ŞABAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ŞABAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ŞABAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ŞABAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (aban) göre şaban ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ban) göre şaban ile Uyumlu İsimler :

keziban kezban mihriban şehriban

Son 2 harfine (an) göre şaban ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran sevcan aslan batuhan duran ümran numan rezzan suzan turhan alican çağlayan

BAŞ HARFLERİ ŞABAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (şaba) göre ŞABAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (şab) göre ŞABAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (şa) göre ŞABAN ile Uyumlu İsimler :

şahin şafak şakir şamil şah şahabettin şahika şaziye şaduman şadiye şahap şanver şadi şahinder şayeste şazimet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ŞABAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'şa' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

şaduman

'ş' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

şahin şükran şirin şerafettin şemsettin şahabettin şen şermin şencan şerifhan şürzan şehriban şirvan şemistan şevin şivan şilan

ŞABAN isminin Anlamı

ŞABAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ŞABAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ŞABAN + Anlam" veya "ŞABAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ŞABAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ŞABAN adını oluşturan Ş, A, B, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 44:

Ş
A
B
A
N
TOPLAM
23
1
2
1
17
44

ŞABAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 174. nil, 175. idil, 176. şaban, 177. akay, 178. beliğ, ... Toplam 21 ismin aritmetik toplamı 44 (Binde 8.5 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

naki hamdi anıl inci candan cenan didem elen kani kaya nil idil akay beliğ alim didar erdi ikbal eflal ogan