DURAN İsim Raporu:

DURAN Adının Yaygınlığı

DURAN Türkiye'de en çok kullanılan 637. isim (... 635. halim, 636. dicle, 637. duran, 638. durmuş, 639. egemen, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,681 kişiden birinin adı DURAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.27.

DURAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 05:06 itibariyle yaklaşık 24,349 kişinin isminin DURAN olduğu ve DURAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 321 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

DURAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 17.09 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 5,920 DURAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada DURAN sayısı her yıl 45 kişi artıyor.

DURAN Türkiye'nin en yaygın 637. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 637. ad ise Daryl ismi. DURAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 635. Lydia 636. Mona 637. Daryl 638. Hal 639. Travis isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

DURAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde DURAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde DURAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde DURAN İsminin Yazılışı:

-....-.-..--.

Denizcilik Alfabesinde DURAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

DURAN İsminin Barkod Yazılışı:

DURAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(DURAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

DURAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

erduran

SON HARFLERİ DURAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (uran) göre duran ile Uyumlu İsimler :

turan nuran kamuran

Son 3 harfine (ran) göre duran ile Uyumlu İsimler :

şükran baran hicran ümran seyran imran devran seran boran başaran eran perran dövran hiran zeran

Son 2 harfine (an) göre duran ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan keziban

BAŞ HARFLERİ DURAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (dura) göre DURAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (dur) göre DURAN ile Uyumlu İsimler :

dursun durmuş duriye duru durcan durul durdu

İlk 2 harfine (du) göre DURAN ile Uyumlu İsimler :

duygu dudu dudugül duyguhan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ DURAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'du' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

durcan duyguhan

'd' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

doğan dursun denizhan deren demirkan devran dilan doğukan demirhan derin dilcan dilhan düzgün dalin devin dilivan diren doğhan dilbirin dövran

DURAN isminin Anlamı

DURAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size DURAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "DURAN + Anlam" veya "DURAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
DURAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

DURAN adını oluşturan D, U, R, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 69:

D
U
R
A
N
TOPLAM
5
25
21
1
17
69

DURAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 989. bessam, 990. cenkay, 991. duran, 992. farşid, 993. feyhan, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 69 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

sinan altay ertan ferhat gökhan alişan bayram aysan deniz bessam cenkay farşid feyhan kerim kezban koral sezi taner melike nadiye nazar rejin roza özcan samet seçgin suar uluç vasfi volga iklim şerif şule talay asiye dengir emür hatime ılgıt safire selcen itidal