DURU İsim Raporu:

DURU Adının Yaygınlığı

DURU Türkiye'de en çok kullanılan 1584. isim (... 1582. dilhan, 1583. dudugül, 1584. duru, 1585. düzgün, 1586. ecmel, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı DURU ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

DURU adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-03-2023 17:33 itibariyle yaklaşık 2,661 kişinin isminin DURU olduğu ve DURU isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

DURU adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 977 DURU yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada DURU sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

DURU Türkiye'nin en yaygın 1584. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1584. ad ise Bala ismi. DURU adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1582. Leanne 1583. Amos 1584. Bala 1585. Sherwood 1586. Ling isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

DURU isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde DURU İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde DURU İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde DURU İsminin Yazılışı:

-....-.-...-

Denizcilik Alfabesinde DURU İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

DURU İsminin Barkod Yazılışı:

DURU ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(DURU adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

DURU KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

durul

SON HARFLERİ DURU İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (uru) göre duru ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ru) göre duru ile Uyumlu İsimler :

ebru mahru gülru

BAŞ HARFLERİ DURU İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (dur) göre DURU ile Uyumlu İsimler :

dursun duran durmuş duriye durcan durul durdu

İlk 2 harfine (du) göre DURU ile Uyumlu İsimler :

duygu dudu dudugül duyguhan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ DURU İLE UYUMLU İSİMLER:

'd' ile başlayıp 'u' ile Biten İsimler :

duygu dudu doğu durdu

DURU isminin Anlamı

DURU Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size DURU isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "DURU + Anlam" veya "DURU isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
DURU ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

DURU adını oluşturan D, U, R, U harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 76:

D
U
R
U
TOPLAM
5
25
21
25
76

DURU ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1254. burhan, 1255. çağlayan, 1256. duru, 1257. ergül, 1258. fulya, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 76 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

yalçın arzu serdar özden burcu aysu ayten burhan çağlayan ergül fulya güler ökkeş gürcan gürel hakikat sühan hayati merve dönger numan rüya safiye sevcan özhan aynaz hicret hüsna kartal neşet şehlem orkide yadigar