ÖZDEN İsim Raporu:

ÖZDEN Adının Yaygınlığı

ÖZDEN Türkiye'de en çok kullanılan 260. isim (... 258. ilkay, 259. melih, 260. özden, 261. ertan, 262. nurettin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,091 kişiden birinin adı ÖZDEN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.92.

ÖZDEN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 08:05 itibariyle yaklaşık 82,789 kişinin isminin ÖZDEN olduğu ve ÖZDEN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1093 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖZDEN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 5.70 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,971 ÖZDEN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ÖZDEN sayısı her yıl 15 kişi artıyor.

ÖZDEN Türkiye'nin en yaygın 260. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 260. ad ise Jeanne ismi. ÖZDEN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 258. Nicole 259. Eduardo 260. Jeanne 261. Irwin 262. Ryan isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÖZDEN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÖZDEN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÖZDEN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÖZDEN İsminin Yazılışı:

-----..-...-.

Denizcilik Alfabesinde ÖZDEN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÖZDEN İsminin Barkod Yazılışı:

ÖZDEN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÖZDEN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÖZDEN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ÖZDEN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (zden) göre özden ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (den) göre özden ile Uyumlu İsimler :

gülden erden seden simden nurden fulden ömürden

Son 2 harfine (en) göre özden ile Uyumlu İsimler :

figen ceren eren ayten nurten gökçen evren ayşen birsen gülten gülşen güven gökmen sezen selen esen gülseren ruşen selcen gülen müzeyyen özgen egemen gülsen alperen gökben özlen gökşen bilgen nursen ersen seren deren fügen nurşen ruken ülgen şen gülseven ilgen tijen ilksen özben özen çimen bigen seymen aygen aysen berkten elen erşen gülderen gönen gözen oben teksen zeren asen erkmen diren evşen eymen göksen izgen nurben nurseren ruhsen selten seven yasemen

BAŞ HARFLERİ ÖZDEN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (özde) göre ÖZDEN ile Uyumlu İsimler :

özdemir özde özdem özder

İlk 3 harfine (özd) göre ÖZDEN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (öz) göre ÖZDEN ile Uyumlu İsimler :

özlem özgür özge özcan özkan öznur özgül özer özgen özay özgün özhan özlen öztürk özgü özben özen öztekin özüm özbil özger özal özenç özgecan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÖZDEN İLE UYUMLU İSİMLER:

'öz' ile başlayıp 'en' ile Biten İsimler :

özgen özlen özben özen

'ö' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

özcan özkan özgün özhan öztekin ömercan ömürcan ömürden özgecan

ÖZDEN isminin Anlamı

ÖZDEN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÖZDEN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÖZDEN + Anlam" veya "ÖZDEN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÖZDEN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÖZDEN adını oluşturan Ö, Z, D, E, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 76:

Ö
Z
D
E
N
TOPLAM
19
29
5
6
17
76

ÖZDEN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1248. arzu, 1249. serdar, 1250. özden, 1251. burcu, 1252. aysu, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 76 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

yalçın arzu serdar burcu aysu ayten burhan çağlayan duru ergül fulya güler ökkeş gürcan gürel hakikat sühan hayati merve dönger numan rüya safiye sevcan özhan aynaz hicret hüsna kartal neşet şehlem orkide yadigar