RÜYA İsim Raporu:

RÜYA Adının Yaygınlığı

RÜYA Türkiye'de en çok kullanılan 1331. isim (... 1329. refika, 1330. refiye, 1331. rüya, 1332. nedime, 1333. sabahat, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı RÜYA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

RÜYA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 09:55 itibariyle yaklaşık 6,312 kişinin isminin RÜYA olduğu ve RÜYA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

RÜYA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda RÜYA yaşadığını tahmin ediyoruz.

RÜYA Türkiye'nin en yaygın 1331. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1331. ad ise Dexter ismi. RÜYA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1329. Henri 1330. Franz 1331. Dexter 1332. Yun 1333. Terrell isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

RÜYA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde RÜYA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde RÜYA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde RÜYA İsminin Yazılışı:

.-...--.--.-

Denizcilik Alfabesinde RÜYA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

RÜYA İsminin Barkod Yazılışı:

RÜYA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(RÜYA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

RÜYA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ RÜYA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (üya) göre rüya ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ya) göre rüya ile Uyumlu İsimler :

derya hülya fulya oya ziya kaya yahya zekeriya süreyya papatya açelya eliya asya kahya ofelya enbiya evliya ferya mahya manolya

BAŞ HARFLERİ RÜYA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (rüy) göre RÜYA ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine () göre RÜYA ile Uyumlu İsimler :

rüştü rüstem rüknettin rüçhan rüzgar rümeysa rüveyde rüşa

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ RÜYA İLE UYUMLU İSİMLER:

'r' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

rıza rana rabia reha refika rumeysa roza runa refia rebia rona rümeysa rüşa

RÜYA isminin Anlamı

RÜYA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size RÜYA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "RÜYA + Anlam" veya "RÜYA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
RÜYA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

RÜYA adını oluşturan R, Ü, Y, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 76:

R
Ü
Y
A
TOPLAM
21
26
28
1
76

RÜYA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1267. dönger, 1268. numan, 1269. rüya, 1270. safiye, 1271. sevcan, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 76 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

yalçın arzu serdar özden burcu aysu ayten burhan çağlayan duru ergül fulya güler ökkeş gürcan gürel hakikat sühan hayati merve dönger numan safiye sevcan özhan aynaz hicret hüsna kartal neşet şehlem orkide yadigar