REFİYE İsim Raporu:

REFİYE Adının Yaygınlığı

REFİYE Türkiye'de en çok kullanılan 1330. isim (... 1328. göktuğ, 1329. refika, 1330. refiye, 1331. rüya, 1332. nedime, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı REFİYE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

REFİYE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 19:34 itibariyle yaklaşık 6,305 kişinin isminin REFİYE olduğu ve REFİYE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

REFİYE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda REFİYE yaşadığını tahmin ediyoruz.

REFİYE Türkiye'nin en yaygın 1330. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1330. ad ise Franz ismi. REFİYE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1328. Burt 1329. Henri 1330. Franz 1331. Dexter 1332. Yun isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

REFİYE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde REFİYE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde REFİYE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde REFİYE İsminin Yazılışı:

.-....-...-.--.

Denizcilik Alfabesinde REFİYE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

REFİYE İsminin Barkod Yazılışı:

REFİYE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(REFİYE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

REFİYE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ REFİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (efiye) göre refiye ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (fiye) göre refiye ile Uyumlu İsimler :

lütfiye safiye zülfiye nafiye gülfiye vasfiye

Son 3 harfine (iye) göre refiye ile Uyumlu İsimler :

kadriye zekiye naciye hayriye nazmiye rukiye nuriye fikriye remziye saniye asiye aliye bahriye behiye fahriye huriye hüsniye sabriye şükriye fevziye hediye sadiye bedriye resmiye raziye şaziye duriye methiye nadiye naziye nevriye bilgiye cemaliye hamidiye mehriye mihriye sevgiye şadiye adeviye adviye assiye bakiye cevriye düriye fehmiye fethiye hamdiye muradiye mülkiye nedviye rabiye samiye selviye sevdiye ümmiye şevkiye

Son 2 harfine (ye) göre refiye ile Uyumlu İsimler :

gaye ümeyye sümeyye piraye rukiyye şükrüye

BAŞ HARFLERİ REFİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (refiy) göre REFİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (refi) göre REFİYE ile Uyumlu İsimler :

refik refika refi refia

İlk 3 harfine (ref) göre REFİYE ile Uyumlu İsimler :

refhan refet

İlk 2 harfine (re) göre REFİYE ile Uyumlu İsimler :

recep reyhan remzi reşit reşat resul rezzan reha recai remziye rengin resmiye reyyan rejin revan rebia rebiş rehan reis reşide

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ REFİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

're' ile başlayıp 'ye' ile Biten İsimler :

remziye resmiye

'r' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

rukiye rahime raziye rasime rahile ramize raşide rabiye reşide rukiyye rüveyde

REFİYE isminin Anlamı

REFİYE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size REFİYE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "REFİYE + Anlam" veya "REFİYE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
REFİYE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

REFİYE adını oluşturan R, E, F, İ, Y, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 80:

R
E
F
İ
Y
E
TOPLAM
21
6
7
12
28
6
80

REFİYE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1429. nezail, 1430. sezen, 1431. refiye, 1432. rizan, 1433. semahat, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 80 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

uğur alanur ismet aygün aykın bahriye batuhan bedriye birsen cevahir güneş dilşat eyüp hülya gülbin günay gökmen tanju haşmet yurda zihni nezail sezen rizan semahat özkan tezcan yasin istem zuhal bilsay erkmen mehpare mesude metehan perçin nezihe serbay tuğra övgü özder şivan