NEDVİYE İsim Raporu:

NEDVİYE Adının Yaygınlığı

NEDVİYE Türkiye'de en çok kullanılan 2275. isim (... 2273. nebibe, 2274. şeküre, 2275. nedviye, 2276. nefer, 2277. nejan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı NEDVİYE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

NEDVİYE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 07:32 itibariyle yaklaşık 2,699 kişinin isminin NEDVİYE olduğu ve NEDVİYE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NEDVİYE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NEDVİYE yaşadığını tahmin ediyoruz.

NEDVİYE Türkiye'nin en yaygın 2275. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2275. ad ise Frazier ismi. NEDVİYE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2273. Thien 2274. Winslow 2275. Frazier 2276. Bentley 2277. Rahman isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NEDVİYE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NEDVİYE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NEDVİYE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NEDVİYE İsminin Yazılışı:

-..-.....-..-.--.

Denizcilik Alfabesinde NEDVİYE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NEDVİYE İsminin Barkod Yazılışı:

NEDVİYE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NEDVİYE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NEDVİYE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NEDVİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 6 harfine (edviye) göre nedviye ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (dviye) göre nedviye ile Uyumlu İsimler :

adviye

Son 4 harfine (viye) göre nedviye ile Uyumlu İsimler :

adeviye selviye

Son 3 harfine (iye) göre nedviye ile Uyumlu İsimler :

kadriye zekiye naciye hayriye lütfiye safiye nazmiye rukiye nuriye fikriye remziye saniye asiye aliye bahriye behiye fahriye huriye hüsniye sabriye şükriye fevziye hediye sadiye bedriye resmiye zülfiye raziye şaziye duriye methiye nadiye nafiye naziye nevriye refiye bilgiye cemaliye hamidiye mehriye mihriye sevgiye şadiye assiye bakiye cevriye düriye fehmiye fethiye gülfiye hamdiye muradiye mülkiye rabiye samiye sevdiye vasfiye ümmiye şevkiye

Son 2 harfine (ye) göre nedviye ile Uyumlu İsimler :

gaye ümeyye sümeyye piraye rukiyye şükrüye

BAŞ HARFLERİ NEDVİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 6 harfine (nedviy) göre NEDVİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (nedvi) göre NEDVİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (nedv) göre NEDVİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ned) göre NEDVİYE ile Uyumlu İsimler :

nedim nedret nedime

İlk 2 harfine (ne) göre NEDVİYE ile Uyumlu İsimler :

neslihan nevzat nesrin neşe necdet necati nejat nevin necmettin necmi nezih necip nergis nermin necla nevra nezihe neriman nejdet nebahat nebil nefise nesibe nesimi necat nehir nezahat nezaket nebi necibe nevriye nergiz nevim nerime nesligül neslim nevhiz nevil nevrez nezail nezire neşem nezhet neval nefishan nezir nebibe nefer nejan nejla nesim nesli nesma nevhan nevrah nevroz neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NEDVİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

'ned' ile başlayıp 'iye' ile Biten İsimler :

'ne' ile başlayıp 'ye' ile Biten İsimler :

nevriye

'n' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

neşe naciye nazmiye nuriye nezihe nazife nefise nesibe nahide nadire naime nadiye nafiye nazire naziye necibe nedime nadide naile nadile nasibe nerime nezire nüşabe naide nazime nebibe nüvide

NEDVİYE isminin Anlamı

NEDVİYE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NEDVİYE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NEDVİYE + Anlam" veya "NEDVİYE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NEDVİYE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NEDVİYE adını oluşturan N, E, D, V, İ, Y, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 101:

N
E
D
V
İ
Y
E
TOPLAM
17
6
5
27
12
28
6
101

NEDVİYE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2048. mahrumi, 2049. meftune, 2050. nedviye, 2051. reyyan, 2052. ruhsen, ... Toplam 22 ismin aritmetik toplamı 101 (Binde 8.9 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

adıgüzel hüsnü beyazıt kurtcebe kutsal muammer nevhiz solmaz yetkin zeynel şirvan saltuk damlanur mahrumi meftune reyyan ruhsen saygun seyyid tayyibe yektaali