NADİRE İsim Raporu:

NADİRE Adının Yaygınlığı

NADİRE Türkiye'de en çok kullanılan 1084. isim (... 1082. müjdat, 1083. mürsel, 1084. nadire, 1085. nafi, 1086. nafiz, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı NADİRE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

NADİRE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 02:40 itibariyle yaklaşık 9,010 kişinin isminin NADİRE olduğu ve NADİRE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NADİRE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NADİRE yaşadığını tahmin ediyoruz.

NADİRE Türkiye'nin en yaygın 1084. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1084. ad ise Maryann ismi. NADİRE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1082. Augustine 1083. Youssef 1084. Maryann 1085. Marla 1086. Nadeem isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NADİRE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NADİRE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NADİRE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NADİRE İsminin Yazılışı:

-..--.....-..

Denizcilik Alfabesinde NADİRE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NADİRE İsminin Barkod Yazılışı:

NADİRE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NADİRE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NADİRE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NADİRE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (adire) göre nadire ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (dire) göre nadire ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ire) göre nadire ile Uyumlu İsimler :

münire nazire emire nezire sabire kebire safire semire

Son 2 harfine (re) göre nadire ile Uyumlu İsimler :

emre cemre mehpare gülnare cantüre hare mahmure mensure zennure zühre şerare filare mefkure şeküre

BAŞ HARFLERİ NADİRE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (nadir) göre NADİRE ile Uyumlu İsimler :

nadir nadircan

İlk 4 harfine (nadi) göre NADİRE ile Uyumlu İsimler :

nadiye nadide nadile

İlk 3 harfine (nad) göre NADİRE ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (na) göre NADİRE ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazan nalan naci nazım namık naciye nail naim nazmiye nazmi nagihan nazif naz nazife nagehan nabi nahide naki nahit nafi nafiz naime nasuh nafiye nami narin nazik nazire naziye naile nazır nafız naser nasibe nasıh nazar nafı nahi naide nasif natali nayıf nazime

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NADİRE İLE UYUMLU İSİMLER:

'na' ile başlayıp 're' ile Biten İsimler :

nazire

'n' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

neşe naciye nazmiye nuriye nezihe nazife nefise nesibe nahide naime nadiye nafiye naziye necibe nevriye nedime nadide naile nadile nasibe nerime nezire nüşabe naide nazime nebibe nedviye nüvide

NADİRE isminin Anlamı

NADİRE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NADİRE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NADİRE + Anlam" veya "NADİRE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NADİRE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NADİRE adını oluşturan N, A, D, İ, R, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 62:

N
A
D
İ
R
E
TOPLAM
17
1
5
12
21
6
62

NADİRE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 720. barlas, 721. medine, 722. nadire, 723. nedime, 724. sacit, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 62 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

rıza ihsan ahter aydın alaeddin şefik aliye ayçin aylan berçin özge ışın ferhan efser eliya ethem evin gülfe gökcan halit haşim barlas medine nedime sacit sanem sefer ömer refhan zekai botan başbuğ eriş filare göze ilayda ılgın garip nesma seyda