BARLAS İsim Raporu:

BARLAS Adının Yaygınlığı

BARLAS Türkiye'de en çok kullanılan 1071. isim (... 1069. atınç, 1070. kıymet, 1071. barlas, 1072. erşan, 1073. raci, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı BARLAS ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

BARLAS adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 14:16 itibariyle yaklaşık 9,025 kişinin isminin BARLAS olduğu ve BARLAS isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BARLAS isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BARLAS yaşadığını tahmin ediyoruz.

BARLAS Türkiye'nin en yaygın 1071. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1071. ad ise Beatrice ismi. BARLAS adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1069. Mikhail 1070. Jeffry 1071. Beatrice 1072. Arif 1073. Mercedes isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BARLAS isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BARLAS İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BARLAS İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BARLAS İsminin Yazılışı:

-....-.-..-...-...

Denizcilik Alfabesinde BARLAS İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BARLAS İsminin Barkod Yazılışı:

BARLAS ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BARLAS adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BARLAS KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BARLAS İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (arlas) göre barlas ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (rlas) göre barlas ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (las) göre barlas ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (as) göre barlas ile Uyumlu İsimler :

ilyas abbas elmas aras

BAŞ HARFLERİ BARLAS İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (barla) göre BARLAS ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (barl) göre BARLAS ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (bar) göre BARLAS ile Uyumlu İsimler :

barış baran barbaros barkın barçın barın

İlk 2 harfine (ba) göre BARLAS ile Uyumlu İsimler :

banu bahar başak bayram bahadır bahattin baki basri bahri batuhan baha bahriye baybars babür başar balkan batur baturay bayazıt bayer baycan bahadırhan bayhan bayzar başaran bayındır bağcan bade bahrem bahtiyar bakiye bala battal battalgazi bavver başbuğ batu

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BARLAS İLE UYUMLU İSİMLER:

'ba' ile başlayıp 'as' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 's' ile Biten İsimler :

barbaros belkıs baybars

BARLAS isminin Anlamı

BARLAS Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BARLAS isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BARLAS + Anlam" veya "BARLAS isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BARLAS ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BARLAS adını oluşturan B, A, R, L, A, S harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 62:

B
A
R
L
A
S
TOPLAM
2
1
21
15
1
22
62

BARLAS ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 718. halit, 719. haşim, 720. barlas, 721. medine, 722. nadire, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 62 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

rıza ihsan ahter aydın alaeddin şefik aliye ayçin aylan berçin özge ışın ferhan efser eliya ethem evin gülfe gökcan halit haşim medine nadire nedime sacit sanem sefer ömer refhan zekai botan başbuğ eriş filare göze ilayda ılgın garip nesma seyda