AHTER İsim Raporu:

AHTER Adının Yaygınlığı

AHTER Türkiye'de en çok kullanılan 892. isim (... 890. rafet, 891. öztürk, 892. ahter, 893. demir, 894. doruk, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı AHTER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

AHTER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 05:52 itibariyle yaklaşık 12,625 kişinin isminin AHTER olduğu ve AHTER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AHTER isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda AHTER yaşadığını tahmin ediyoruz.

AHTER Türkiye'nin en yaygın 892. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 892. ad ise Devi ismi. AHTER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 890. Doyle 891. Fay 892. Devi 893. Tiffany 894. Tariq isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AHTER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AHTER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AHTER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AHTER İsminin Yazılışı:

.-....-..-.

Denizcilik Alfabesinde AHTER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AHTER İsminin Barkod Yazılışı:

AHTER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AHTER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AHTER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ AHTER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (hter) göre ahter ile Uyumlu İsimler :

bihter

Son 3 harfine (ter) göre ahter ile Uyumlu İsimler :

yeter ilter kunter merter gülter

Son 2 harfine (er) göre ahter ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker önder taner tamer ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser güler hacer cafer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener türker iskender güner öner sarper tümer kamer dilaver kevser sümer şener cevher tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer eşber cenker dilber ejder güleser gülser nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler göker lider mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülender gülfer gülver gülümser günfer

BAŞ HARFLERİ AHTER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ahte) göre AHTER ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (aht) göre AHTER ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ah) göre AHTER ile Uyumlu İsimler :

ahmet ahu ahude ahmetşah

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AHTER İLE UYUMLU İSİMLER:

'ah' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

'a' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

alper aynur ayfer abdülkadir ayşenur acar abuzer atanur aydemir aysenur afşar alanur artuner ayavar aşer altemur abdülgafur alpar amber

AHTER isminin Anlamı

AHTER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AHTER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AHTER + Anlam" veya "AHTER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AHTER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AHTER adını oluşturan A, H, T, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 62:

A
H
T
E
R
TOPLAM
1
10
24
6
21
62

AHTER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 699. rıza, 700. ihsan, 701. ahter, 702. aydın, 703. alaeddin, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 62 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

rıza ihsan aydın alaeddin şefik aliye ayçin aylan berçin özge ışın ferhan efser eliya ethem evin gülfe gökcan halit haşim barlas medine nadire nedime sacit sanem sefer ömer refhan zekai botan başbuğ eriş filare göze ilayda ılgın garip nesma seyda