ÖZER İsim Raporu:

ÖZER Adının Yaygınlığı

ÖZER Türkiye'de en çok kullanılan 586. isim (... 584. yelda, 585. zeynel, 586. özer, 587. şenay, 588. furkan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,945 kişiden birinin adı ÖZER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.34.

ÖZER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-07-2024 22:26 itibariyle yaklaşık 30,696 kişinin isminin ÖZER olduğu ve ÖZER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 404 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖZER adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 5.70 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,975 ÖZER yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ÖZER sayısı her yıl 15 kişi artıyor.

ÖZER Türkiye'nin en yaygın 586. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 586. ad ise Hugo ismi. ÖZER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 584. Tara 585. Eleanor 586. Hugo 587. Eli 588. Darren isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÖZER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÖZER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÖZER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÖZER İsminin Yazılışı:

-----....-.

Denizcilik Alfabesinde ÖZER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÖZER İsminin Barkod Yazılışı:

ÖZER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÖZER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÖZER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ÖZER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (zer) göre özer ile Uyumlu İsimler :

sezer tanzer abuzer

Son 2 harfine (er) göre özer ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker önder taner tamer ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser güler hacer cafer caner tuncer enver kader dinçer münevver yener türker iskender güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilter şener cevher sefer ülker müyesser sencer bayer eşber cenker dilber ejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler göker lider mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülender gülfer gülter gülver gülümser günfer

BAŞ HARFLERİ ÖZER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (öze) göre ÖZER ile Uyumlu İsimler :

özen özenç

İlk 2 harfine (öz) göre ÖZER ile Uyumlu İsimler :

özlem özgür özge özcan özkan özden öznur özgül özgen özay özgün özdemir özhan özlen öztürk özgü özben öztekin özüm özbil özger özal özde özdem özder özgecan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÖZER İLE UYUMLU İSİMLER:

'ö' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

ömer özgür önder öznur ömür öner özdemir özger özder

ÖZER isminin Anlamı

ÖZER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÖZER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÖZER + Anlam" veya "ÖZER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÖZER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÖZER adını oluşturan Ö, Z, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 75:

Ö
Z
E
R
TOPLAM
19
29
6
21
75

ÖZER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1233. tugan, 1234. tunga, 1235. özer, 1236. uzcan, 1237. şadiye, ... Toplam 35 ismin aritmetik toplamı 75 (Binde 14.16 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nuri metin aybars filiz ayşen bihter reşat cengiz dündar süer seçkin erkman gülhal nazmi nasuh sevgi nimet nüşabe ofelya şerife seyfi tugan tunga uzcan şadiye şenay bediray eyşan kerime sencer fulden özdem özenç şekip