ÖMÜR İsim Raporu:

ÖMÜR Adının Yaygınlığı

ÖMÜR Türkiye'de en çok kullanılan 395. isim (... 393. lütfi, 394. niyazi, 395. ömür, 396. kürşat, 397. sefa, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,732 kişiden birinin adı ÖMÜR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.58.

ÖMÜR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 09:40 itibariyle yaklaşık 52,184 kişinin isminin ÖMÜR olduğu ve ÖMÜR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 689 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖMÜR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ÖMÜR yaşadığını tahmin ediyoruz.

ÖMÜR Türkiye'nin en yaygın 395. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 395. ad ise Davis ismi. ÖMÜR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 393. Lauren 394. Claude 395. Davis 396. Taylor 397. Dorothy isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÖMÜR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÖMÜR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÖMÜR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÖMÜR İsminin Yazılışı:

-----..-.-.

Denizcilik Alfabesinde ÖMÜR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÖMÜR İsminin Barkod Yazılışı:

ÖMÜR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÖMÜR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÖMÜR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

ömürcan ömürden

SON HARFLERİ ÖMÜR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (mür) göre ömür ile Uyumlu İsimler :

emür

Son 2 harfine (ür) göre ömür ile Uyumlu İsimler :

özgür babür bingür hür mefkür gülözgür

BAŞ HARFLERİ ÖMÜR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ömü) göre ÖMÜR ile Uyumlu İsimler :

ömürcan ömürden

İlk 2 harfine (öm) göre ÖMÜR ile Uyumlu İsimler :

ömer ömrü ömercan ömrüm

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÖMÜR İLE UYUMLU İSİMLER:

'ö' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

ömer özgür önder öznur özer öner özdemir özger özder

ÖMÜR isminin Anlamı

ÖMÜR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÖMÜR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÖMÜR + Anlam" veya "ÖMÜR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÖMÜR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÖMÜR adını oluşturan Ö, M, Ü, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 82:

Ö
M
Ü
R
TOPLAM
19
16
26
21
82

ÖMÜR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1499. vermi, 1500. ülker, 1501. ömür, 1502. özgü, 1503. şevki, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 82 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

hikmet koray teoman asuman bayzar sıtkı davut evrim gülçin kayıhan dolakay rıdvan ömrü pakize sevil selvi varol vermi ülker özgü şevki aysuda benson birsu erdener feyzi gümrah hızır mücella nevrah okyar sever sonat ilkşan zişan